Hráči si cení postupu. Koho by si přáli dál?

FK Jablonec AC Sparta Praha
2:0
Pohár FAČR, ČF2 út 14. 4. 2015, 17:30

Z jablonecké kabiny vycházeli rozesmátí hráči, všichni si do puntíku užívali postup do semifinále Poháru FAČR přes pražskou Spartu. Jak viděli odvetu a domácí vítězství 2:0 záložník Jan Kopic a obránce Vít Beneš?

Kopic se konečně trefil, těšil ho gól i postup

Vítězství 2:0 nad pražskou Spartou, navíc čisté konto, to jistě potěší.

Ze začátku jsme ale měli štěstí. Krejčí tam z malého vápna přestřelil, to byla taková naše malá smrt. Pomohlo nám, že tu velkou šanci nedali, my jsme pak dali z penalty na 1:0 a poté zvýšili na rozdíl dvou gólů. Druhý poločas Sparta hrála do plných a my jsme jí k ničemu moc nepustili.

Zápas byl o proměňování šancí a dnes jste byli asi efektivnější než soupeř.

Je to přesně tak. Takovéto zápasy jako se Spartou nebo s Plzní, to si prostě vytvoříte dvě tři gólovky, do víc se jich většinou nedostanete a je na vás, jestli je proměníte. My jsme dvě proměnili a to dneska rozhodlo.

Měli jste těch šancí míň jak při nedávném měření sil v lize?

Řekl bych, že v lize jsme měli podobné množství šancí jako dnes, ale nedali jsme to, i proto to tehdy skončilo bez branek.

Tobě se v poslední době dařilo na branky především přihrávat, tentokrát jste se trefil do černého asi v ten nejlepší moment.

Poslední tři kola jsem trefil konstrukci brány, takže dneska jsem rád, že to tam konečně padlo.

Bylo znát, že Sparta není v pohodě?

Neřekl bych, že Sparta je v nějaké krizi. Když koukám v televizi, oni vyhrávají, soupeře většinou přehrávají a to o hodně. Spíš bych řekl, že dneska rozhodlo, že jsme dali svoje šance.

Dá se říci, že se už jablonecký tým vyrovnává špičce české ligy?

Co tu jsem, jsme potřetí hráli v poháru proti Spartě a vždycky jsme s nimi vypadli, tak dneska jsme je konečně vyřadili. Ale je to možné, ty tři týmy jsou od zbytku trochu odtrhnutí, takže se dá říct, že se k nim pomalu blížíme.

Absolutorium zaslouží celá obrana, která především v druhém poločase Spartu do šancí příliš nepouštěla.

Bylo to velmi důležité. Hlavně když jsme v druhém poločase potřebovali neinkasovat, tak to obrana výborně ubránila. Ale pochválil bych celý tým, snažili jsme se nahoře napadat jejich rozehrávku. Sparta je na tom kombinačně dobře, takže nás chvílemi přehrávala, ale naše obrana si s tím poradila.

Koho by sis přál v semifinálovém souboji poháru FAČR?

Těžko říct. Třeba Liberec, ať nemusíme nikam daleko jezdit (úsměv).

Vít Beneš: Všechno jsme uskákali, jsme šťastní

Cíle pro dnešek asi splněny do puntíku?

Chtěli jsme udržet vzadu nulu a postoupit. Povedlo se nám oboje, takže jsme velmi šťastní. Musíme ale rychle přepnout na další ligové kolo!

Obrana byla především v druhém poločase hodně přetížená, ale Spartu jste do větších šancí příliš nepouštěli.

Sparta se snažila, především v druhém poločase, hrát na nás vysoké balony. Celá obrana si ale počínala dobře, všechno jsme uskákali. Nějaké šance tam sice měli, ale máme nulu vzadu, takže můžeme být šťastní.

Se Spartou máme za sebou čtvrtý vzájemný zápas během sezony, a konečně jste se dočkali vítězství. Je znát pokrok mezi ty nejlepší?

Asi jo. Řek bych, že celý náš klub udělal takový větší krok nahoru. Jsme rádi, že nám to šlape a věříme, že to tak bude i pokračovat.

Honza Kopic by si v semifinále pohárové soutěže přál rivala z Liberce, s kým by si se rád střetl ty?

Osobně bych si přál taky Liberec! Byl by to pro zdejší kraj speciální zápas a nebylo by to ani poprvé co bychom se s nimi takhle v poháru setkali. Uvidíme, jak to dopadne a koho dostaneme.