Jablonec hostí mistrovskou Slavii

FK Jablonec SK Slavia Praha
FORTUNA:LIGA, 33. kolo ne 23. 5. 2021, 17:00

Poslední domácí zápas v této sezoně přivádí na Střelnici třešničku v podobě mistra a novopečeného majitele double - pražskou Slavii.

FORTUNA:LIGA vrcholí, poslední dvě ligová kola budou tradičně odehrána ve stejný den a se stejným časem výkopů všech zápasů. Na Střelnici si to rozdá aktuálně třetí Jablonec s mistry z Edenu.

Pražská Slavia má za sebou další povedený ročník. Skvělými výkony se prezentovala v mezinárodních zápasech, kde dokráčela až do čtvrtfinále Evropské ligy. Pražané ovládli s bodovým náskokem i tuzemskou soutěž a už čtyři kola před koncem ligy mohli slavit zasloužený titul. Slavia ho získala už potřetí v řadě, tento je navíc jedenáctý v klubové historii. K tomu Trpišovského tým tento čtvrtek přidal zisk další cenné trofeje MOL Cupu, finále domácí pohárové soutěže rozhodl v Plzni střídající Sima a vystřelil šampionovi double.

Díky tomu, že slávisté ovládli i pohárovou soutěž a mají coby ligový šampioni jistou účast v kvalifikaci Ligy mistrů, připadne start v předkole Evropské ligy třetímu týmu nejvyšší soutěže, kterou nyní okupuje náš Jablonec. Radův tým už nemůže skočit hůře než třetí, zároveň ještě může svádět na dálku boj o druhou příčku s pražskou Spartou, která má ale dvě kola před koncem soutěže tříbodový náskok.

Jablonec doplatil v posledním kole v Příbrami na zahozené šance, domácí navíc v závěru rozhodli o svém těsném vítězství po standardní situaci a ukončili tak naší jedenáctizápasovou šnůru neporazitelnosti. Toho o den později využila Sparta, která zvládla svůj zápas v Mladé Boleslavi po hokejové přestřelce 5:4 a uskočila našemu týmu na druhé příčce o tři body. Radův tým se nyní pokusí zaskočit na domácí půdě mistra. Prohra v Příbrami nás mrzí, protože jsme dali Spartě určitý náskok. Máme ještě dvě utkání a budeme se snažit je odehrát, jak se sluší a patří. Doufám, že oproti Příbrami zlepšíme výkon. Slavia budí respekt, včera vyhrála v Plzni. Zaslouženě dominuje, vyhrála obě soutěže. Hlavně má kádr 30 hráčů a není rozdíl, jestli nastoupí první nebo třicátý. V tom širokém a hlavně kvalitním kádru drtí ligu. Nám vypadnou dva tři hráči a určitě je to pro nás komplikovanější. Schranz ještě není stoprocentně připravený a druhá věc je, že nemůže hrát Zelený. Ale musíme se s tím vypořádat. Pokusíme se Slavii porazit, říká před nedělním duelem trenér Petr Rada.

Ligová bilance obou sobotních soupeřů je následující, 19x vyhrála Slavia, 12x Jablonec a 24 zápasů skončilo remízou. Radově družině se ale proti lídrovi posledních let nedaří, v posledních čtyřech zápasech jsme Pražanům nedokázali vstřelit žádný gól a hned čtrnáct inkasovali. Slavia navíc drží v současné době ligový rekord v neporazitelnosti už 44 zápasů! Utne ho Jablonec?

Utkání začíná v neděli 23. května od 17 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Pechanec - Caletka, Kříž