Jablonec inkasoval v závěru a prohrál se Sassuolo

Jablonečtí fotbalisté prohráli na italském herním soustředění svůj první zápas proti prvoligovému italskému U.S. Sassuolo Calcio 1:3. Vyrovnaný průběh hry si zkazili výsledkově až dvěma inkasovanými góly v závěrečné čtvrthodině zápasu.

Nelehké prověrky čekají na jablonecký tým na letošním italském herním soustředění. Hned v úvodním zápase náš čekal jedenáctý celek italské série „A“ U.S. Sassuolo Calcio! Italové neponechali nic náhodě a nastoupili ve velmi silném složení, včetně reprezentantů Berardiho, Toljana, Obianga a dalších.

Jablonečtí si při této příležitosti poprvé vyzkoušeli nové dresy Cappelli Sport pro následující ligový ročník, tentokrát v černé barvě. Svěřenci našeho trenéra Davida Horejše byli hned od začátku zápasu aktivní, v samém úvodu se jim při napadání podařilo získat balon a Jovović poté po průniku z leva nebezpečně vystřelil, brankář Consigli ale vytáhl míč na roh. Po něm napálil odražený míč na branku z dvaceti metrů Považanec a italský brankář znovu musel jablonecké zakončení likvidovat pohotovým zákrokem.

Jenže gólově udeřilo bohužel brzy poté na opačné straně hřiště, v 7. minutě Italové podnikli rychlý přechod středem hřiště a po přihrávce Lopeze poslal Frattesi Sassuolo do vedení – 1:0. O pět minut později pálila z voleje největší hvězda Italů Domenico Berardi, ale Hanuš byl na místě. Jablonec znovu zahrozil po kombinaci Jovoviće a Sejka, ale nový jablonecký útočník už byl při zakončení tísněn obráncem natolik, že se mu nepodařilo zakončit nebezpečněji. Další šanci nabídli soupeři Jablonečtí sami po chybné rozehrávce, naštěstí ale rychlý brejk a zakončení soupeře přeletělo Hanušovu svatyni. Záhy se ale radovali jablonečtí fotbalisté. Ve 26. minutě vymyslel Považanec kolmici do vápna na Sejka, který si dokázal udržet balon před obráncem a skrz brankáře na zadní tyč vyrovnal na 1:1!

Po půlhodině hry rozhodčí přehlédli na půlce hřiště faul na Jovoviće, následoval rychlý brejk soupeře, hrozící nebezpečí ale včas zažehnali brankář Hanuš ve spolupráci se svými stopery. Náš tým se opět připomněl po kombinaci Pleštila se Sejkem, ten zkoušel chytře zakončit střelou na zadní tyč, jeho úmysl ale brankář Consigli přečetl a míč lapil. Vzápětí Polidar připravil míč Jovovićovi, ten si navedl míč před vápno a vypálil, ale radost černohorskému reprezentantovi zkazil italský brankář, který míč dokázal vyrazit! Z podobné pozice to zkoušel také Šulc, jenže mířil jen do středu branky, kde stál připravený gólman. Do konce poločasu sice Italové trávili čas na naší půlce, ale víc než několik rohových kopů si nedokázali vytvořit.

Na začátku druhého poločasu domácí vylekali jabloneckého brankáře Hanuše, ale střela jedno z hráčů na zadní tyč skončila těsně vedle! Poté ubylo větších šancí a oba týmy si vytvářely spíše jen náznaky příležitostí. Soupeř byl po prostřídání čím dál častěji na míči. Ze hry musel poté nuceně střídat pro zranění Chramosta, kterého v útoku nahradil Ikaunieks. Čtvrt hodiny před koncem fauloval před našim pokutovým územím kapitán Hübschman a Italové dokázali následnou standardní situaci přetavit ve vedení gólem střídající Harroui – 2:1. Navíc deset minut před koncem potrestali domácí chybu jablonecké defenzívy, nadvakrát dostal míč do naší sítě taktéž střídající hráč Defrel – 3:1. Snížit mohl ještě Kubista, jenže ve velké šanci v 87. minutě ho vychytal gólman soupeře.

Zápas s účastníkem italské Serie A hodnotil bezprostředně po jeho skončení jablonecký asistent Jiří Kohout. „Začátek nám poměrně vyšel, měli jsme tam dobré situace v zakončení. Pak se Sassuolo ujalo vedení, ale myslím si, že jsme na to dobře zareagovali a po kombinaci středem hřiště to poté Sejk dobře vyřešil a vyrovnal. Protože jsme ale stále v nějaké fázi přípravy, tak jsme prostřídali. V druhé půli pak musíme sportovně přiznat, že Sassuolo bylo lepší. Narazili jsme na velmi kvalitní tým. Spousta věcí se nám tam zase ukázala. Hráči si pořád svými výkony říkají o základní sestavu a napovídají nám tím, kdo bude hrát zahajovací utkání proti Bohemians. I dnes jsme tam viděli zajímavé výkony. Čekají nás tu další zajímavé zápasy, jdeme dál,“ uvedl k zápasu jablonecký asistent.

Trenéři mohli poprvé v zápase využít služeb stopera Davida Heidenreicha, jehož roční hostování bylo dnes konečně dotaženo. „David je vůdčí osobnost, bylo vidět, že se snaží mluvit a tu obranu řídit. Měl teď dlouhou herní pauzu a možná to na něm bylo trochu vidět v pohybu. Ale je to hráč, který má velkou kvalitu a hodně nám pomůže,“ uvedl Kohout na adresu nového stopera.

U.S. Sassuolo Calcio – FK Jablonec 3:1 (1:1)

Branky: 7. Frattesi, 75. Harroui, 80. Defrel – 26. Sejk

Sestava FK Jablonec: Hanuš – Surzyn (46. Haitl), Martinec, Heidenreich, Polidar (46. Krob) – Považanec (60. Kubista) – Pleštil (46. Hübschman), Šulc, Houska, Jovović (60. Smejkal) – Sejk (60. Chramosta, 73. Ikaunieks)