Jablonec je houževnatý soupeř, pravil kouč Rennes

FK Jablonec Stade Rennes FC
Evropská liga UEFA, 5. kolo čt 29. 11. 2018, 21:00

Trenér francouzského Stade Rennes Sabri Lamouchi dorazil po šesté hodině se svým týmem do areálu jablonecké Střelnice. Co řekl na tiskové konferenci?

Ani v Jablonci nečeká trenér aktuálně třináctého týmu francouzské Ligue1 lehké utkání. „Očekávám těžký zápas. Už doma to bylo proti Jablonci těžké a čekám náročnou i odvetu. Ale cílem pro nás zůstává i tady na Střelnici vyhrát,“ vyslovil přání 47-letý kouč francouzského týmu.

Trenér Rennes si moc dobře uvědomuje, že v případě vítězství by mohl jeho celek v posledním kole usilovat v domácím prostředí o postup s Astanou. „Samozřejmě, věřím zítra v zisk tří bodů. Ale teď je předčasné mluvit o jakémsi finále s Astanou. Je před námi zápas s Jabloncem. Až po tomto zápase a zítřejším výsledku, budeme moci už trochu hodnotit, jestli naše vystoupení v základní skupině Evropské ligy bude úspěšné, nebo ne,“ uvedl Lamouchi. „Jablonec byl velice houževnatý protivník už v prvním vzájemném zápase, není možné ho podcenit,“ je si vědom kouč soupeře. Trenér francouzského protivníka se v dalším dotaze vyjádřil k situaci u brankáře Koubka, který v posledním ligovém zápase v Montpellier chyboval. „Pro Koubka platí to, co pro jiné hráče, chybí jim sebevědomí. Ale on i další mou důvěru, důvěru spoluhráčů i fanoušků mají. Problémem u něj je, že u brankářů je chyba víc vidět. Ale Tomáš dělá co má, plní si povinnosti a dobře spolupracuje s ostatními brankáři. Nevidím důvod, proč by neměl mít důvěru dál,“ pravil kouč Rennes.

Hráčskou kabinu zastupoval na tiskové konferenci Rennes obránce Damien Da Silva. „Víme, že se všichni musíme na zítra maximálně koncentrovat. Jen to bude základ úspěchu. Nic nesmíme podcenit. V posledním zápase v Montpellier jsme měli povedené i nepovedené momenty. Ale cítili jsme pokrok oproti předcházejícím zápasům. Snad nám ten výsledek (2:2) vlije krev do žil,“ vyslovil přání 30-letý stoper soupeře.

Po čtvrthodinové tiskové konferenci se hlavní kouč s hráčem přesunuli na hlavní plochu stadionu Střelnice, kde absolvovali s týmem předzápasový trénink před zítřejším soubojem s naším Jabloncem.