This text will be replaced
červenec

Jablonec posílí útočník Ivan Schranz

Šestadvacetiletý ofenzivní fotbalista Ivan Schranz je od nové sezóny hráčem FK Jablonec! Někdejší hráč Dynama České Budějovice podepsal v Jablonci smlouvu na 3 roky.

„Jablonec vnímám jako top klub v Česku a moc se těším. Je to zase něco nového, těším se na zápasy a nějaké úspěchy. Od doby, co hraju v České republice, tak jsem Jablonec sledoval. Jednání začala velmi brzy a Jablonec projevil největší zájem,“ říká k přestupu do Jablonce Ivan Schranz.

Slovenský útočník Ivan Schranz se narodil v Bratislavě 13. září 1993. S fotbalem začínal za tamní Inter Bratislava a poté působil v Akademii Jozefa Vengloše a první zkušenosti s profesionálním fotbalem získával v letech 2010 až 2011 v bratislavském klubu FC Petržalka. Výrazně na sebe upozornil ve Spartaku Trnava, za který nastupoval v letech 2012 až 2017. Díky dobré střelecké produktivitě zaujal i pražskou Spartu, ve které ale v roce 2015 příliš příležitostí nedostal.

Od roku 2017 byl hráčem Dukly Praha a ve čtyřiceti zápasech za pražský celek nastřílel v nejvyšší soutěži osm branek. V lednu 2019 se rozhodl odejít na Kypr, kde působil do konce sezony. Do sedmi jarních zápasů nastoupil nejčastěji jako střídající hráč, střelecky se ale neprosadil.

Naposledy v České republice Schranz působil v Českých Budějovicích. Během ročního angažmá nastoupil do 30 zápasů, ve kterých vstřelil 9 branek a připsal si 4 asistence. Rychlostně výborně vybavený útočník s kvalitní střelou teď bude hájit barvy Jablonce.

Vítej v Jablonci, Ivane. Ať se ti daří!

Profil Ivana Schranze

Narozen: 13. září 1993

Národnost: Slovensko

Post: útočník, záložník