4
květen
2019

Jablonecká U19 naplno bodovala v Hradci

V první májový den si do Hradce Králové zajel jablonecký starší dorost sehrát utkání 30. kola České ligy s tamním FC a zvítězil v něm 5:3 (2:1). Jablonec si vytvořil dvoubrankový náskok a když domácí snížili na rozdíl jediného gólu, Jablonec si náskok dvou gólů vytvořil znovu. Stalo se tak celkem třikrát.

Branky JAB: 19.Podzimek, 26.Černák, 47.Kinčl, 67.Velich, 82.Horáček

V 19. minutě otevřel skóre Podzimek, který využil přihrávku Černáka z pravé strany. Druhou branku přidal v 26. minutě Černák krásnou střelou z voleje po rohovém kopu Podzimka zprava. Vzápětí měl možnost přidat další branku Jákl, ale ránu z trestného kopu mu brankář Vaniček chytil. Domácí měli první příležitost až ve 34. minutě a střelu Ansorgeho Mazánek nadvakrát zneškodnil. Snížit domácím se podařilo ve 40. minutě, když tečovaná střela Rybczuka skončila v jablonecké síti.

Krátce po přestávce šel Jablonec opět od dvoubrankového vedení, když Hrušovský ideálně uvolnil Kinčla, který sám před gólmanem nezaváhal. Další obdobný únik Kinčla v 54. minutě skončil sraženou střelou na roh. V 64. minutě zahrávali domácí trestný kop nalevo od vápna a před branku fauloval Dejl. Následoval pokutový kop, který proměnil Zbořil – 2:3. Za tři minuty po skvělé akci Podzimka a Horáčka zakončoval Velich – 2:4. Na rozdíl jednoho gólu snížili v 75. minutě domácí z úniku Doležala. V 82. minutě Podzimek uvolnil doprava Horáčka, který střelou mezi nohy brankáře dal pátou branku Jablonce. V 84. minutě se před domácím gólmanem neprosadil osamocený Pour. V poslední minutě se po nevydařeném rohovém kopu domácích řítilo pět jabloneckých hráčů na hradeckou branku a Ráček na konci akce poslal bohužel míč zleva za zadní tyč branky.

Trenér Mgr. Michal Kolčava zhodnotil utkání takto: "Oboustranně útočné utkání, kdy jsme si vypracovali řadu šancí. Branky jsme inkasovali při situacích, které jsme se snažili řešit fotbalově. Utkání se muselo líbit divákům, jsem spokojen s počtem vypracovaných šancí i vstřelených branek. S výkonem týmu jsem spokojen. Je jen na nás zopakovat takový výkon i v dalším utkání proti prvním Teplicím. Rozhodně to je v našich silách. Jsem rád, že se nám pomalu vrací většina zraněných hráčů".