Jan Chramosta je nejlepší střelec poháru!

Výborná zpráva dorazila do Jablonce ve středu 27. listopadu. Náš útočník Jan Chramosta je již od utkání v poháru s Opavou nejlepším střelcem českého poháru!

Během svého devítiletého působení v národním poháru vstřelil Jan Chramosta již 27 branek! Nutno dodat, že díky statistické nepřesnosti se donedávna počítalo s dvěma brankami méně, než tomu bylo ve skutečnosti. Statistická chybka byla odhalena a opravena. „Podařilo se mi to zkontrolovat a je pravda, že Jan Chramosta má 27 branek a je již nejlepším střelcem poháru od roku 1994,“ konstatoval Jaroslav Kolář, předseda Komise pro historii a statistiku FAČR.

Samotný nejlepší střelec má z překonání vytouženého milníku radost. Sice ho mrzí, že to nemohl oslavit přímo na hřišti, ale to nic nemění na jeho historickém zápisu. „Mám z toho radost. Pořadí jsem nějakou dobu sledoval a chtěl jsem se dostat na první místo. Po zápase v Opavě mi chyběly dva góly na překonání Horsta Siegla, ale nakonec je to jinak. Jsem rád, že mi ty dva postupové góly pomohly dostat se na první místo. Moc si toho vážím být v takové společnosti útočníků,“ říká Jan Chramosta, který se vstřelil 24 branek v poháru za Mladou Boleslav a zatím 3 góly dal za FK Jablonec.

U mety 27 branek se však Jan Chramosta zastavit nehodlá a má nový cíl. „Když už jsem teď na prvním místě, tak bych chtěl to číslo co nejvíc navýšit,“ říká Jan Chramosta.

Honzovi gratulujeme a přejeme plno dalších gólových zápisů!

Pořadí TOP 10 střelců českého poháru

1.Jan Chramosta27