květen

Ján Greguš přispěl k výhře Slovenska

První ze tří přípravných zápasů před startem na ME 2016 ve Francii absolvovala reprezentace Slovenska proti Gruzii na soustředění v Rakousku. U výhry 3:1 nechyběl v základní sestavě náš záložník Ján Greguš!

Vůbec poprvé v historii se Slovensko utkalo v mužském profesionálním fotbale s Gruzií. Navíc byl zápas okořeněný tím, že Gruzii trénuje Slovák Vladimír Weiss a jeho syn je právě v aktuálním kádru Slovenska. Trenér Ján Kozák však mladého Wiesse k utkání nenominoval. V základní jedenáctce Slovenska se však objevil s číslem 6 Ján Greguš a připsal si 86 odehraných minut.

"Zápas jsme začali aktivně a dobře kombinačně. Po pěkné akci jsme dali gól na 1:0. Po inkasované brance soupeř zvýšil aktivitu a snažil se být více v pohybu a kombinovat. Celkově to bylo tak, že obě mužstva se spíš snažila držet míč na kopačkách, protože bylo i velké teplo. Ve druhém poločase jsme dali na 2:0 a soupeř ukázal, že tam měl také šikovné hráče, drželi míč a zbytečně ho neztráceli. Třetí gól jsme dali ze standardky a jim se podařilo dát na 3:1 z brejku po naší chybě," říká k zápasu Ján Greguš.

Další utkání odehraje Slovensko v pondělí 29. května v Augsburgu proti Německu. Utkání má výkop v 17:45 hodin.