březen

Jasný cíl pro páteční předehrávku s Teplicemi

Radova družina vyšla ve dvou venkovních zápasech i přes dobrou hru bodově naprázdno. I proto touží Jablonečtí konečně naplno bodovat. V pátek hostíme na Střelnici tým Teplic.

FORTUNA:LIGA | 24.kolo

:

Branky JAB: 53. Bogdan Vatajelu, 74. Eduard Sobol

Branky TEP: 47. Pavel Moulis

Skláři přezimovali přesně uprostřed ligové tabulky. Na Stínadlech proto pokukují po pohárové příčce z prostřední skupiny. „Víme, že to bude těžký úkol. Je tam velká konkurence, týmy na naší úrovni jako je Zlín, Boleslav či Liberec budou o to místo také bojovat,“ je si vědom těžké úlohy trenér Hejkal, který jde do jarních odvet s užším kádrem.

V lázeňském městě byl v zimní pauze poměrně čirý ruch. Nejvíce budou scházet podzimní opory týmu, především talentovaný a variabilní Alex Král, kterého ulovila pražská Slavia a kanonýr David Vaněček, ten se upsal skotským Hearts. Do druholigového Prostějova odešel i exjablonecký útočník Vošahlík. Pohyb směrem do kádru Teplic vyjmenovává opět jejich sportovní ředitel. „Přišel útočník Kuchta, o kterého jsme usilovali. Je tu i nový záložník Bezdička. Doplnili jsme to mládím, otevřeli jsme dveře od kabiny áčka odchovancům. Teď už záleží jen na nich, jak budou pracovat a zlepšovat se. Třeba Radosta a Knapík už to nějakým způsobem zvládají,“ zamlouvá se Vachouškovi.

Úvod ligového jara teplickým nevyšel podle představ, nečekal je totiž vůbec lehký los. Po úvodní porážce 0:2 na hřišti favorizované Slavie odešli „skláři“ poraženi stejným výsledkem i v domácím zápase s Mladou Boleslaví. Prvního ligového bodu se svěřenci trenéra Hejkala dočkali až při dalekém výjezdu do Karviné, kde brali remízu 1:1. V posledním kole však už žlutomodří na vítězství dosáhli, doma doslova urvali tři důležité body po výhře 3:2 nad Opavou. „To vítězství jsme doslova utrpěli a jsme za něj strašně rádi. Navýšili jsme tak náskok na barážové pozice a můžeme se zase dívat na pozice od sedmého do desátého místa,“ těšilo kouče Hejkala těsné vítězství nad Opavou, méně už však počet žlutých karet, kteří jeho svěřenci v tomto zápase vyfasovali. V pátek na Střelnici se tak Tepličtí budou muset obejít hned bez distancovaného tria Vondrášek, Ljevakovič a Hora. „Ani tak neprodáme kůži v Jablonci lacino, s posledním vítězstvím v zádech můžeme i tam překvapit. To, že nám chybí tři hráči je bohužel realita a nic s tím nenaděláme. Pomůžeme si zvláštních řad. Šanci dostane Soungole, Hyčka a nad pravým záložníkem ještě přemýšlíme,“ odtajňuje jména kouč Teplic Hejkal, který chce vidět na Střelnici aktivní hru svých barev. „Chceme být aktivní, uvidíme, co nám soupeř dovolí. K Jablonci chováme respekt, ale ne strach. Budeme odvážní,“ slibuje kouč ze Stínadel.

To jablonecký kouč Petr Rada spřádá plány, jak vyzrát na teplický celek a připsat si konečně plný bodový zisk. „Určitě chceme doma vyhrát, nic jiného nám nevelí. Dva venkovní zápasy nám po gólové stránce nevyšly podle představ. Nechceme tu šňůru protahovat a chceme se doma pokusit vyhrát. Jsme všichni po zdravotní stránce kompletní, tedy kromě dlouhodobých zranění. Musíme teď pracovat dál a proměňovat šance. Hráči vědí, že je potřeba to na hřišti zlomit, i třeba nějakou šťastnou brankou,“ říká trenér Jablonce Petr Rada.

Podzimní vzájemný zápas Teplic s Jabloncem skončil na Stínadlech naším tříbodovým ziskem. Rozhodl o něm parádním gólem v 90. minutě záložník Masopust, který dnes už patří Slavii. Trenéru Hejkalovi tudíž tehdy premiéra na teplické lavičce pořádně zhořkla. Jablonec nyní potřebuje po dvou jednobrankových porážkách na hřišti soupeřů a už třech zápasech bez výhry naplno bodovat. Povede se mu to v páteční předehrávce?

Utkání začíná v pátek 8. března od 18 hodin na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Berka - Hájek, Caletka