Je to naše ostuda, láteřil Rada

FC Viktoria Plzeň FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 12. kolo ne 24. 10. 2021, 16:00

Především s individuálními výkony hráčů v nedělním zápase v Plzni nebyl spokojen po vysoké porážce našich barev kouč Jablonce Petr Rada.

Domácí kouč Michal Bílek měl z vysoké výhry oprávněnou radost, jeho tým vyhrál v lize o více než branku teprve podruhé v sezoně. „Dneska jsme podali velmi dobrý a zodpovědný výkon. Vstřelili jsme pět branek a konečně vyhráli větším rozdílem. S průběhem utkání až na ten začátek, můžeme být spokojeni. Je pravda, že nejlepší výkony jsme zatím podali proti týmům, které hrály evropské poháry,“ stručně zhodnotil duel lodivod Viktore.

Jen těžko hledal slova po vysoké porážce trenér našeho celku Petr Rada. „Hodnotit není moc co z naší strany. Dostali jsme bůra a je to naše ostuda. Vstoupili jsme do zápasu poměrně slušně, do čtrnácté minuty jsme domácí nepustili k naší šestnáctce, ale pak to začalo individuálními chybami. Soupeři jsme nabídli ty góly sami, dvě situace rozhodly. O poločase jsem hráče upozorňoval, že nesmíme do zápasu nastoupit jako v Olomouci, kde jsme vyfasovali čtyřku. Zase to bylo celkem slušné, ale zase přišly znovu dvě obrovské chyby. Necháme se odstrčit jak děti, hráči tam nesmyslně odkrývali prostor. Prakticky jsme jen nakopávali, měli jsme jen náznaky. Odzadu jsme hru zpomalovali, komplikovaně jsme se dostávali směrem dopředu. Někdy můžete hrát na dva útočníky, ale neznamená to, že budete nebezpeční. Dnes rozhodly individuální chyby. Je to naše ostuda, protože tohle je výsledek, který si musíme důkladně rozebrat. Chtěli jsme hrát poháry, chtěli jsme hrát čtvrtek – neděle. Dva dny na zregenerování stačí, ale vždy je to o hlavě hráčů. Musíte makat, nemusí se vše povést, ale musí být větší koncentrace. Dnešní výsledek nechápu, hráči mají asi jinak nastavené hlavy. Musíme si to důkladně rozebrat, a z mé strany si to rozebereme velice. Ve čtvrtek jsme odehráli velmi kvalitní utkání, ale teď to bylo úplně o něčem jiném. Nechtěl jsem do té sestavy zasahovat, věřil jsem hráčům stejné sestavy. Neumíme nějak přepínat a předvádět výkony z poháru i v lize. Takovýhle výkon po vydařeném čtvrtku, moc nechápu a moc si to nedovedu vysvětlit,“ konstatoval jablonecký kouč.