Katastrofální první půle, zlobil se kapitán

FC Pjunik Jerevan FK Jablonec
2. předkolo EL, 1. kolo čt 25. 7. 2019, 15:30

Jako katastrofální označil náš výkon v prvním poločase zápasu v Arménii náš kapitán Tomáš Hübschman.

Tomáši, jaké bude tvé hodnocení dnešního utkání proti Pjuniku Jerevan?

První půle byla z naší strany hrozná a katastrofální. Dostali jsme dva góly, byli jsme všude pozdě a neudrželi jsme balon. Nechali jsme soupeře hrát a on měl dost prostoru. Nebylo to prostě z naší strany vůbec dobré. O poločase jsme si to řekli a chtěli jsme něco změnit. Chtěli jsme držet balon, tak aby více běhal Pjunik. Druhá půle už byla lepší, ale i tam byly pasáže, kdy my nehrajeme fotbal, my běháme fotbal.

Vypadalo to, že vám v prvním poločase chyběl větší pohyb.

To bych ani neřekl. Běhali jsme bez míče. Běhali jsme za soupeřem, tři čtyři metry za nimi. Běháte zbytečně, stojí vás to síly a když pak balon máte, tak už nemáte síly. To byl celý náš problém, nedostali jsme se pořádně na balon, abychom si i na něm odpočinuli a nechali běhat soupeře. Oni by se pak nestíhali posouvat, mohly z toho pramenit naše šance. Pokud se správně nebudeme chovat v určitých prostorech, tak to bude vypadat jako dnes v první půli stále. A to nikdo z nás nechce. My si to rozebereme a doma musíme zabrat, tohle by rozhodně na postup nestačilo.

Může vás taková facka posunout dál?

Byl bych rád, kdyby nás to nakoplo. Viděli jsme, jak jsme hráli první dvě ligová kola a jak jsme se chovali v určitých pasážích utkání. Tento problém se nám tam objevoval skoro v každém zápase. Dokud si to neuvědomíme a neřekneme si, jak tomu předejít, tak to bude furt stejné.

Proč výkon v druhém poločase byl tak diametrálně odlišný?

Těžko říct. Trenér se nás ptal, proč to nešlo i v první půli. Ostatním klukům do hlavy nevidím, takže těžko říct o čem přemýšlí, či co chtějí hrát. To, co jsme předvedli v prvním poločase byla katastrofa. Nebylo do dobré od všech, ať si každý šáhne do svědomí, co proto udělal nebo udělat mohl. Bylo divné, že najednou to druhý poločas šlo. Musíme si to zhodnotit. Výsledek není až tak katastrofální jaká byla hra v první půli. To bylo něco šíleného. Výsledek pro pohár to až tak hrozný není.