červen

Michal Surzyn zahájí přípravu v Jablonci!

Obránce Michal Surzyn, který má za sebou velmi dobrou sezónu u ligového nováčka v Pardubicích, zahájí letní přípravu v kádru trenéra Petra Rady a ladí se jeho přestup do FK Jablonec.

Třiadvacetiletý krajní obránce Michal Surzyn ještě na podzim patřil Olomouci a v kádru pardubického nováčka byl pouze na hostování. Tato forma jeho působení se však na sklonku roku změnila v trvalý přesun po uplatnění opce. Zajímavé výkony nadějného obránce na jaře zaujaly i jablonecké činovníky, a proto nyní Surzyn zahájí přípravu v Jablonci a v těchto dnech se ladí jeho přestup!

"Přestup do Jablonce je pro mě určitě krok vpřed. Je to zase větší klub, Jablonec má ambice jak v lize, tak i v evropských pohárech. Takže určitě nová zkušenost," říká Michal Surzyn, který v jablonecké kabině potká také několik známých tváří. "Znám hlavně Vencu Pilaře, se kterým jsem byl v Olomouci, a znám ještě Libora Holíka," říká Surzyn. Šikovný krajní obránce se těší také na spolupráci s trenérem Petrem Radou. "Na trenéra Radu se těším. Myslím, že je podobný typ, jako byl trenér Krejčí v Pardubicích. Jsou si hodně podobní a těším se na to," dodává Surzyn.

Surzyn začínal s fotbalem v domovských Těšeticích, od roku 2005 byl hráčem Sigmy Olomouc. V kádru Hanáků se ale nikdy více neprosadil, a tak hostoval v Dolanech, později v Pardubicích a následně v MFK Vítkovice. Pak se znovu vrátil do Pardubic, kterým pomohl vykopat nejvyšší soutěž. Oporou Východočechů byl i na ligové úrovni, premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl loni na konci srpna právě na jablonecké Střelnici, jen o týden později se už radoval z první ligové trefy do sítě Teplic. Za celý premiérový ligový ročník Michal Surzyn nastoupil k 25. ligovým zápasům, v kterých vstřelil celkem tři branky (do sítě Teplic, Slovácka a Plzně) a všechny jeho branky znamenaly těsné vítězství Pardubic. Na svém kontě má také 9 startů za mládežnické reprezentace U19, U20 a U21 z let 2016-2018.

"Přestup do Jablonce přichází pro Michala v ideální čas. Má za sebou náročnou sezónu v týmu nováčka z Pardubic, dostal se s týmem na sedmé místo v tabulce a prosazoval se také gólově z pozice obránce. Jablonec je další vyšší meta a Michal má šanci zabojovat s týmem o postup do evropských pohárů přes srpnovou kvalifikaci," říká Jiří Müller z agentury ESAM, která hráče zastupuje.

Profil Michala Surzyna

Datum narození: 10. 09. 1997

Věk: 23 let

Post: levý obránce