Aktualita
2
červen
2021

Michal Surzyn zahájí přípravu v Jablonci!


Obránce Michal Surzyn, který má za sebou velmi dobrou sezónu u ligového nováčka v Pardubicích, zahájí letní přípravu v kádru trenéra Petra Rady a ladí se jeho přestup do FK Jablonec.

Třiadvacetiletý krajní obránce Michal Surzyn ještě na podzim patřil Olomouci a v kádru pardubického nováčka byl pouze na hostování. Tato forma jeho působení se však na sklonku roku změnila v trvalý přesun po uplatnění opce. Zajímavé výkony nadějného obránce na jaře zaujaly i jablonecké činovníky, a proto nyní Surzyn zahájí přípravu v Jablonci a v těchto dnech se ladí jeho přestup!

"Přestup do Jablonce je pro mě určitě krok vpřed. Je to zase větší klub, Jablonec má ambice jak v lize, tak i v evropských pohárech. Takže určitě nová zkušenost," říká Michal Surzyn, který v jablonecké kabině potká také několik známých tváří. "Znám hlavně Vencu Pilaře, se kterým jsem byl v Olomouci, a znám ještě Libora Holíka," říká Surzyn. Šikovný krajní obránce se těší také na spolupráci s trenérem Petrem Radou. "Na trenéra Radu se těším. Myslím, že je podobný typ, jako byl trenér Krejčí v Pardubicích. Jsou si hodně podobní a těším se na to," dodává Surzyn. 

Surzyn začínal s fotbalem v domovských Těšeticích, od roku 2005 byl hráčem Sigmy Olomouc. V kádru Hanáků se ale nikdy více neprosadil, a tak hostoval v Dolanech, později v Pardubicích a následně v MFK Vítkovice. Pak se znovu vrátil do Pardubic, kterým pomohl vykopat nejvyšší soutěž. Oporou Východočechů byl i na ligové úrovni, premiéru v nejvyšší soutěži si odbyl loni na konci srpna právě na jablonecké Střelnici, jen o týden později se už radoval z první ligové trefy do sítě Teplic. Za celý premiérový ligový ročník Michal Surzyn nastoupil k 25. ligovým zápasům, v kterých vstřelil celkem tři branky (do sítě Teplic, Slovácka a Plzně) a všechny jeho branky znamenaly těsné vítězství Pardubic. Na svém kontě má také 9 startů za mládežnické reprezentace U19, U20 a U21 z let 2016-2018.

"Přestup do Jablonce přichází pro Michala v ideální čas. Má za sebou náročnou sezónu v týmu nováčka z Pardubic, dostal se s týmem na sedmé místo v tabulce a prosazoval se také gólově z pozice obránce. Jablonec je další vyšší meta a Michal má šanci zabojovat s týmem o postup do evropských pohárů přes srpnovou kvalifikaci," říká Jiří Müller z agentury ESAM, která hráče zastupuje.

Profil Michala Surzyna

Datum narození: 10. 09. 1997

Věk: 23 let

Post: levý obránce

Váha: 71 kg

Výška: 178 cm

Starty/góly/asistence v první lize: 25/3/3

Starty v reprezentaci: U19 (3), U20 (4), U21 (3)

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014-2021 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.