Minimálně remíza by tomu slušela, smutnil Hovorka

FC Baník Ostrava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 1. kolo po 23. 7. 2018, 18:00

Dobrým výkonem na pozici stopera si počínal v základní jedenáctce Radova týmu v prvním ligovém kole nováček David Hovorka. Jak on viděl zápas v Ostravě?

Jak tam vypadala situace při rozhodujícím momentu zápasu, kdy si Tomáš Holeš vstřelil vlastní branku?

Bylo tam nějaké to tahání dres za dres. Jak byl v tom skluzu, tak to tam tou špičkou nějak dokopl. Je to škoda, tomu zápasu by asi minimálně slušela remíza. Myslím si, že to je pro nás kruté. Je začátek sezony, ukázalo nám to něco dobrého, něco špatného. Musíme to lepší zlepšovat a dát příště gól.

Ve tvých soubojích s domácím útočníkem Barošem to poměrně jiskřilo.

Asi je to tady normální s Barym. Bylo to hlavně v prvním poločase, druhý se to uklidnilo. Očividně bylo vidět, že se na obou stranách řeklo, že to chce zklidnit emoce a koncentrovat se na hru. Celkově to byl bojovný zápas.

Baník si prakticky žádnou větší gólovou příležitost nevytvořil. My ano, ale šance jsme zahodili.

Bohužel, chyběl nám nějaký ten větší klid. Vyřešit tu finálku lépe. Situace jsme měli daleko lépe připravené v přechodové fázi, kdy jsme přecházeli přes střední pásmo, do těch šancí jsme se postupně dostávali, ale nakonec nula.

Očekávali jste v Ostravě takovou bojovnou hru?

Čekali jsme to, od toho tam taky máme Doliho, aby nám pomohl a podržel balony. Je to hrozně platný hráč.

Na hřišti jsi působil poměrně jistým dojmem, jak bys hodnotil vlastní výkon v prvním utkání v novém dresu?

To je na ostatních. Já se soustředím na to, abych podával co nejlepší výkon a zbytek je na vás, novinářích a trenérovi.

Zjevil ses i v šanci po našem rohovém kopu.

Tam to sklouzlo přede mnou a bylo už těžké na to reagovat.

Jak u tebe proběhla adaptace na jablonecké prostředí?

Já jsem spokojený. Jsem šťastný, že jsem s klukama, všechno si sedlo v kabině. Jen doufám, že množství těch zápasů nám pomůže. Máme tam Evropu a já doufám, že spolu s tím se to bude zlepšovat. Musíme dát hlavy nahoru. Myslím, že jsme dnes hráli to, co jsme chtěli, ale bohužel.