Mistrovská část: Na Střelnici znovu Baník

FK Jablonec FC Baník Ostrava
FORTUNA:LIGA, N2 so 11. 5. 2019, 17:30

Střelnice v sobotu hostí historicky první zápas nadstavby „skupiny o titul“. Na našem stadionu se v důležitém zápase znovu po čtrnácti dnech představí ostravský Baník, startujeme v sobotu v 17:30 hodin!

Je tomu přesně čtrnáct dní, co jsme hostili na Střelnici fotbalisty Baníku Ostrava. FORTUNA:LIGA se od té doby rozdělila na tři části a Jablonec si díky závěrečné jednoznačné výhře 4:0 právě nad ostravským Baníkem upevnil čtvrtou pozici, která bude zajišťovat minimálně kvalifikaci o právu startu v předkole Evropské ligy UEFA.

Díky tomu máme před svým pronásledovatelem z Ostravy i nyní po prvním kole nadstavby stále šestibodový náskok. Oba týmy totiž v prvním kole mistrovské části podlehly na hřišti favoritů. Ostrava prohrála na Letné 0:3, ač neodehrála zcela špatný zápas, doplatila podobně jako Jablonec v Plzni také na neproměňování svých šancí. „Akce jsme na Letné měli, jenže to nedohráváme. Finální fázi nemáme. Na Spartě to vypadalo herně líp než v Jablonci, tak doufám, že se od toho odrazíme,“ říká ostravský záložník Adam Jánoš.

Baník bude tentokrát na severu Čech v jiném rozpoložení než před zmiňovanými čtrnácti dny, kdy v Jablonci podlehl jednoznačně 0:4. Minule totiž na Střelnici zakončoval Páníkův soubor náročný anglický týden, po kterém se probojoval do vytouženého finále MOL Cupu a na Střelnici mu chybělo hned několik hráčů základní sestavy. „Faktorů naší porážky v Jablonci bylo hned několik, jeden z nich byl ale v hlavě. Celkově ale aspektů našeho špatného výkonu tam bylo více. Teď máme k dispozici další hráče, jako by víc nábojů na střídačce, než jsme měli minule na Střelnici. Tým je teď celistvější. Minule jsme hráli v Jablonci dobře jen patnáct minut na začátku druhé půle, věřím, že na to tentokrát navážeme,“ věří svým hráčům kouč Páník.

Jablonečtí museli v prvním kole nadstavby mistrovské části skousnout hodně hořkou pilulku v podobě porážky 1:2 na hřišti mistrovské Plzně. Prohra bolela o to víc, že náš tým byl v Doosan aréně výrazně lepší a nebezpečnější, jenže své obrovské šance zahazoval jak na běžícím páse. Plzeňští nakonec dvěma slepenými góly v poslední desetiminutovce vydřeli tři body a Jablonec nakonec odjel z hlavního města českého piva s prázdnou. "Určitě to bude úplně jiný zápas. Baník přijede v jiném rozpoložení, před minulým zápasem měl ještě pohárový zápas. Teď tady bude chtít být více nebezpečný. Musíme se na to připravit tak, jako na každé jiné utkání. Teď jsme nešťastně prohráli v Plzni, ale můžeme si za to sami. Neproměnili jsme šance. Musíme hráče do toho dostat zpátky, aby si zase věřili a podali takový výkon, jako v Plzni nebo doma právě s Ostravou. Je to pro nás hodně důležitý zápas, protože pak nás čekají dva venkovní zápasy," říká před sobotní bitvou trenér Petr Rada.

Připomeňme ještě všechny vzájemné zápasy Ostravy a Jablonce v letošní sezoně. Na podzim jsme v Ostravě podlehli 0:1 vlastním gólem Holeše ze závěru zápasu, jarní odvetu jsme ale zvládli ke své spokojenosti. Baník jsme rozebrali 4:0, prvním ligovým hattrickem se blýskl náš útočník Martin Doležal, tak doufejme, se mu bude dařit i tentokrát. Pokud Jablonec porazí svého protivníka i v sobotním klání, velmi se přiblíží čtvrté pozici.

Utkání začíná v sobotu 11. května od 17:30 hod. na Střelnici v Jablonci nad Nisou

Rozhodčí: Machálek - Kotík, Caletka

Delegát: Peřina, Ubias