Na čtvrtém místě jsme právem, znělo z kabiny

FK Jablonec FC Baník Ostrava
FORTUNA:LIGA, 30. kolo so 27. 4. 2019, 17:00

Včerejší důležitou výhrou hráči Jablonce odskočili svému pronásledovali z Ostravy na šest bodů, což byl jeden z cílů před nadcházející nadstavbovou částí. Včerejší výhru hodnotí Kuba Považanec a poprvé v lize třígólový Martin Doležal!

Martin Doležal: Mohl jsem klidně dát i pět gólů, ale i za hattrick jsem rád

Jednoznačné vítězství. Byl zápas opravdu pro vás tak lehký?

Podle výsledků to tak vypadalo, ale lehké utkání to pro nás určitě nebylo. Před zápasem jsme věděli, že nás čeká nepříjemný soupeř, který postoupil do finále poháru a v posledních utkáních chytil velmi dobrou formu. Ostrava je bojovné mužstvo a i tady to chtěla ubojovat, ale naštěstí se jí to nepovedlo. Myslím si, že jsme měli celý zápas pod kontrolou a zcela zaslouženě jsme vyhráli. Nakonec jsme ještě mohli pár gólů přidat, ale snad jsme si něco nechali napříště.

Ty si dal letos první hattrick?

Je to nejen letošní, ale vůbec můj první hattrick v lize, takže jsem spokojenej. Ale když to tak vezmu, tak dneska jsem mohl dát klidně pět gólů. Ale jsem rád i za ty tři.

Při první brance Jovovič netrefil bránu, ale podařilo se ti jeho střelu nasměrovat do branky.

Šel jsem před bránu a doufal jsem, že mě trefí a vyšlo to. Trefil mě do stehna a teč vyšla dokonale.

Při druhém gólu si šel sám na brankáře. Věděl si předem, co uděláš?

Moc času jsem neměl. Přemýšlel jsem, že mu udělám kličku, ale to bych šel moc do strany. Tak jsem ho obstřelil a naštěstí to vyšlo.

Ten třetí gól vypadal jednoduše.

Možná to tak vypadalo. Sobol mi to tam dal pěkně po zemi a já jsem s tím neměl problém.

Před Bohemkou si dobral antibiotika a tam to ještě nebylo ono, ale dneska to vypadalo, že si chytil i střeleckou formu.

Herní nevím, možná střeleckou. Ke konci zápasu jsem už toho měl dost, ale trenér mě tam nechal a jsem za to rád. Sice jsem dal tři góly, ale dneska jsme hráli dobře jako tým a to je důležité.

Vám se povedlo uhájit 4. místo a dnešní vítězství je pro vás asi hodně důležité.

Nechtěli jsme hlavně cestovat za čtrnáct dní na Moravu a proto je dnešní vítězství tak důležité. Ostravu budeme mít zase doma a cíl jsme si splnili, ale na druhou stranu bude ještě o čtvrté místo boj. Hlavně budeme v poháru držet palce Slavii, abychom nemuseli jít ještě v boji o Evropské poháry na baráž.

S Ostravou jste si vylepšili i vzájemnou bilanci, když jste jí odskočili na šest bodů a máte lepší i vzájemné zápasy.

Je to tak. Proto bylo dnešní vítězství pro nás tak důležité. Ale nadstavba může ještě všechno zamotat a uvidíme, jak to dopadne. Čtvrté místo ale chceme udržet.

Bude tě hattrick něco stát?

Uvidíme, co Hybša (kapitán Hübschman) vymyslí.

Jakub Považanec: Dobrým výkonem jsme dokázali, že jsme na čtvrtém místě právem

Po jednoznačném vítězství to vypadá, jakoby pro vás Ostrava byla lehkým soupeřem?

Možná to tak vypadá, ale hlavně jsme tomu pomohli my svým dobrým výkonem. Od začátku jsme šli za vítězstvím, což se nám podařilo. V prvním poločase se nám povedlo dát dva trochu šťastné góly a díky nim jsme se trošku dostali na koně. Věděli jsme, že si musíme pohlídat začátek druhé půle. Sice se Ostrava dostala asi čtvrt hodiny do tlaku, ale my jsme ho přestáli a přidali třetí a čtvrtý gól. Konec se už jen dohrával, i když jsme měli další šance, které jsme nedali. Navíc se Dolimu (Doležalovi) podařilo dát hattrick a tímto bych mu chtěl k němu pogratulovat.

Čekali jste, že to bude tak jednoznačné vítězství?

Určitě ne. K udržení 4. místa by nám stačila i remíza, ale trenér nás od začátku týdne nabádal k tomu, že chceme tři body, aby byl mezi námi a Ostravou co největší rozdíl a jsme rádi, že se to podařilo. Teď na ně máme náskok šesti bodů a dobrou pozici do nadstavbové části.

Na Jablonec nechodí tolik lidí jako na Ostravu. Nezávidíš jim takovou podporu?

Myslím si, že každý ligový tým ostravským závidí takové fanoušky, takže to nejsme jen my. Na nás sice chodí míň lidí, ale fandí a jsme za ně rádi.

Brankář Laštůvka po zápase prohlásil, že na centr, po kterém si dal gól, zřejmě neměl chodit.

To nevím, ale já jsem se do poslední chvíle díval na míč a viděl jsem Laštůvku, jak vyběhl, ale v poslední chvíli se zastavil. Já jsem se skrčil a míč mi spadnul na rameno, od kterého se to odrazilo do brány.

Martin Doležal dal hattrick. Jak moc je prospěšný pro tým?

Dře na hrotu a vyhrává všechny vysoké balony, takže je pro tým hodně prospěšný a dneska to dokázal. Zaslouženě byl vyhlášen mužem zápasu.

Na Bohemce jste šance zahodili, dneska naopak proměnili a mohli jste přidat i další góly. Zdá se, že forma přichází v pravý čas.

Doufám, že jsme si formu šetřili na nadstavbu. Dneska jsme dokázali, že máme sílu a že jsme právem na čtvrtém místě.