Odchozí hráče nahradíme, věří kapitán

Nejzkušenější hráč naší kabiny a kapitán FK Jablonec Tomáš Hübschman věří před startem ligového jara, že se týmu podaří vyrovnat se změnami v kádru a předvést další povedené jaro.

Tomáši, diváci tě mohli i po skončení podzimní sezony vidět v prosinci na několika turnajích. Měl jsi vůbec před startem zimní přípravy čas odpočívat?

Odpočíval jsem hlavně ten první týden po Slavii, poté co jsme skončili. Pak jsme stejně měli plnit individuální plán, takže já jsem tím vlastně spojil užitečné s příjemným. Mohl jsem tak vidět spoustu kluků, s kterými jsem se dlouho neviděl, a ještě si s nimi mohl zahrát. Bavilo mě to a nemusel jsem tak běhat sám někde po lese.

Od ledna tě čekala už klubová zimní příprava, letos rekordně krátká. V čem byla od předešlých jiná?

Řekl bych, že byla podobná i té loňské. Jen byla zkrácená o pár dní, tedy o týden, co se začíná dřív.

Teď už jí máte za sebou, tak jaká byla?

Osobně jsem radši, že byla kratší. Chybělo tam samozřejmě víc těch těžších tréninků úplně bez míče. Když se začínalo až v březnu, tak jsme prakticky prvních čtrnáct dní neviděli balon. Dneska je to v tomto ohledu už lepší. Povětšinou se jednou denně běhá, jednou se hraje s míčem. Je to určitě lepší. Měli jsme možnost být dvanáct dní v Portugalsku, kde bylo počasí výrazně lepší než tady. Příprava se takhle snáší určitě jednodušeji.

Jaký byl přechod ze zelených portugalských terénů zpět na zasněžená hřiště v Čechách?

Je to horší. Ale do ligy už zbývá málo dní. Doufám, že minimálně ligové zápasy už budou na dobrých terénech.

V týmu došlo během zimní pauzy k řadě změn. Bohužel přišla i poměrně vážná zranění. Jak vidíš změny v kádru?

Zranění jsou nepříjemná, větší se nám dlouhou dobu vyhýbala. Teď bohužel přišly během pár dnů hned dva křížáky. Jak Janki (Janković), tak Štěpa (Štěpánek) si to udělali, dá se říct, až jakoby hloupými a možná i nešťastnými zákroky. Asi na půl roku jsme tak oba ztratili. Odchody asi musí být. Vysvětloval to i prezident v nějakém z rozhovorů. Klub z něčeho taky musí fungovat. Příchodů nebylo až tolik oproti odchodům, ale určitě nám ti hráči pomůžou. Určitě budeme koukat teď i na hráče, kteří tu byli a nedostávali tolik prostoru, ti by měli nahradit hráče, kteří odešli.

Co očekáváš od ligového jara?

Těžko říct. Loňské jaro nám vyšlo fantasticky, chtěli bychom na něj samozřejmě navázat, nebo aby bylo minimálně podobné. Bude si to ale muset sednout i s těmi změnami, které se udály. Věřím, že odchozí hráče nahradíme. Budeme se v každém zápase snažit hrát na vítězství.

Jenže od úvodu jara nebudete mít k dispozici Michala Trávníka, který hrál podzim doslova v životní formě.

Tráva (Michal Trávník) byl v celém roce 2018 jedním z našich klíčových hráčů. Teď jsme si v přípravných zápasech v Portugalsku dokázali, že můžeme hrát i bez něho, ve středu zálohy máme poměrně dost hráčů a alternativ. Jsme schopni ho nahradit. Je ale pravda, že byl v optimální formě, dával góly a nahrával na ně. Byl to takovej náš vedoucí hráč. Jeho zranění nevypadá až tak zle. Věřím tomu, že v brzké budoucnosti bude zpět na hřišti.