květen

Permanentky v prodeji od 25. června!

Aktuální soutěžní ročník skončil úspěšně a v plném běhu jsou přípravy na další ligový a pohárový ročník. Permanentní vstupenky FK Jablonec budou v prodeji od 25. června!

Vzhledem k rozšíření soutěže o nadstavbu po základní části došlo k mírnému zdražení sezónních permanentek. Stávající permanentkáři budou mít cenu velmi výhodnou. Navíc je v ceně předkupní právo na vstupenky na základní skupinu Evropské ligy!

Ceny pro stávající permanentkáře na sezonu 2018/2019

STANDARDNÍ ZLEVNĚNÁ DĚTSKÁ
TRIBUNA „A“ VÝCHOD 1300 Kč 1000 Kč 300 Kč
TRIBUNA „B“ ZÁPAD 1200 Kč 900 Kč 300 Kč
VLAJKONOŠI DOMÁCÍ 900 Kč 800 Kč Není v prodeji

Ceny pro nové permanentkáře na sezonu 2018/2019

STANDARDNÍ ZLEVNĚNÁ DĚTSKÁ
TRIBUNA „A“ VÝCHOD 1700 Kč 1300 Kč 500 Kč
TRIBUNA „B“ ZÁPAD 1600 Kč 1200 Kč 500 Kč
VLAJKONOŠI DOMÁCÍ 1000 Kč 900 Kč Není v prodeji

*ZLEVNĚNÁ: cena pro ženy, studenty, důchodce a držitele karty ZTP.

*DĚTSKÁ: cena pro děti do 15 let.

Kdy a kde se budou permanentky prodávat?

Prodej permanentek bude zahájen v pondělí 25. června na INFOCENTRU u hlavní poklady stadionu Střelnice. Do středy 4. července budou blokována místa pro stávající permanentkáře, aby si mohli koupit permici na novou sezónu na stejné místo. V prodeji však budou také ostatní volná místa pro nové permanentkáře.

Od pondělí 9. července se uvolní všechna místa na tribuně A a B, která nebyla dosud prodána. Tudíž se zruší blokace míst stávajících permanentkářů.

Od čtvrtka 5. července budou v prodeji také permanentky cenové kategorie STANDARDNÍ online na našem webu.

NOVÉ PERMANENTKY pro ženy, děti studenty a důchodce se v předprodeji prodávají pouze přímo zvýhodněným osobám, nikoli zprostředkovaně. TO NEPLATÍ PŘI OBNOVOVÁNÍ STÁVAJÍCÍCH PERMANENTEK.

Ceny jednorázových vstupenek pro sezónu 2018/2019

Cena vstupenek se bude také po několika letech zvyšovat. Na tribuně „A“ a „B“ vzrostla cena o 20 Kč na utkání. Základní cena je tedy od nové sezóny 140 korun na tribunu „A“ a 130 korun na tribunu „B“. I proto se více vyplatí zajistit si sezónní permanentku, u kterých jsou nastavené rozumné ceny s ohledem na náš jistý start ve skupině Evropské ligy.

Od sezóny 2018/2019 bude liga s novým herním formátem!

Od nové sezóny se nebude hrát pouze 30 kol fotbalové ligy. Od ročníku 2018/2019 bude 30 kol pouze jako základní část. Následovat bude nadstavba, ze které vzejde mistr, účastníci evropských pohárů a sestupující týmy.

Jak bude vypadat nový formát Fortuna ligy?

Podle pořadí v tabulce základní části budou družstva rozdělena do tří skupin:
- O titul (1. – 6. místo po základní části)
- O účast v Evropské lize UEFA (7. – 10. místo po základní části)
- O záchranu (11. – 16. místo po základní části)

Ve skupině o titul se mezi sebou utká jednokolově šest mužstev, přičemž všem zůstává bodový zisk dosažený v základní části. Kluby umístěné v tabulce základní části na 1. – 3. místě budou hrát tři utkání na domácím stadionu a dvě na hřištích soupeřů, u klubů umístěných v tabulce základní části na 4. – 6. místě tomu bude přesně naopak.

Skupina o účast v Evropské lize bude rozdělena na dvojice pomocí umístění podobně, jako je tomu v klasickém play off. Tým umístěný na 7. místě tak bude hrát s týmem na 10. místě a proti sobě nastoupí také týmy na 8. a 9. místě tabulky základní části. Všechny duely se budou hrát na dva zápasy systémem „doma – venku“. Vyřazovacím způsobem vzejde vítěz skupiny, který se v baráži o postup do kvalifikace Evropské ligy UEFA utká s týmem ze skupiny o titul, jenž bude na posledním místě zaručujícím postup do kvalifikace o EL (tedy čtvrtý nebo pátý tým). Vítěz tohoto barážového utkání získá právo startovat v kvalifikaci Evropské ligy UEFA.

Ve skupině o záchranu se utká šest mužstev jednokolově systémem ‚každý s každým‘, přičemž všem z nich zůstává bodový zisk dosažený v základní části. Kluby umístěné v tabulce základní části na 11. – 13. místě budou hrát tři utkání na domácím stadionu a dvě na hřištích soupeřů, u klubů umístěných v tabulce základní části na 14. – 16. místě tomu bude přesně naopak.

Postup, sestup, kvalifikační utkání

Po skončení všech zápasů nadstavbové části se určí konečná tabulka soutěže. Z první ligy sestoupí družstvo, které se v konečné tabulce umístilo na 16. příčce. Družstva, která se v konečné tabulce soutěže umístila na 14. a 15. místě, se budou účastnit kvalifikačních dvojutkání s družstvy, která se umístila na 2. a 3. příčce druhé ligy. Vítězové těchto dvojutkání budou mít právo startovat v následující sezóně v nejvyšší soutěži.

Do mezinárodních klubových soutěží UEFA (Liga mistrů a Evropská liga) se kvalifikují mužstva podle pořadí v konečné tabulce soutěže podle přidělených účastnických míst ve výše uvedených soutěžích dle příslušného koeficientu jednotlivých národních asociací UEFA.