leden

Petr Rada vyhrál anketu Trenér měsíce!

Trenér Petr Rada zažil s našim týmem mocný a vydařený finiš podzimní části FORTUNA:LIGY. Posun na 2. místo v tabulce vynesl našemu trenérovi prvenství v anketě o Trenéra měsíce!

V hlasování o nejlepšího hráče a trenéra za měsíc prosinec 2020 uspěli útočník Slavie Abdallah Sima a kouč Jablonce Petr Rada.

MALL.CZ Trenér měsíce prosince: Petr Rada (FK Jablonec)

Málokdo očekával, že nejbližším pronásledovatelem vedoucí Slavie po podzimní části bude právě Jablonec. Ten za sebou nechal Spartu i Plzeň a po podzimu je na skvělém druhém místě se ziskem 29 bodů.

Mužstvo Petra Rady předvádí v posledních letech v lize konstantní výkony a podzimní část aktuálního ročníku zakončilo v prosinci přesvědčivě pěti vítězstvími a jednou remízou. Závěrečný měsíc roku 2020 Radovi svěřenci zahájili výhrou 2:0 ve Zlíně, po které následovalo domácí vítězství nad Bohemians 2:1.

Jablonec se blýskl proti Plzni, s níž doma prohrával už 0:2, ale předvedl skvělý obrat a slavil zisk tří bodů po výsledku 3:2. Následovala remíza v Karviné 2:2 a na závěr dvě výhry – doma nad Českými Budějovicemi 2:1 a v Olomouci v poměru 3:1.

I díky prosincovým výkonům se mužstvo Petra Rady nachází na skvělé druhé příčce, kterou se bude snažit v jarní části udržet.

MALL.CZ Hráč měsíce prosince: Abdallah Sima (SK Slavia Praha)

Devatenáctiletý útočník ze Senegalu se stal v posledních týdnech a měsících nejskloňovanějším fotbalistou běhajícím po českých trávnících.

Bývalý hráč druholigového Táborska a třetiligového béčka Slavie na sebe upozornil ve velkém stylu, když si v úvodních osmi ligových zápasech připsal hned sedm gólů a jednu asistenci. Sima udivoval i v Evropské lize, kde v šesti zápasech zaznamenal tři góly a jednu asistenci.

Abdallah Sima byl zvolen nejlepším hráčem FORTUNA:LIGY za měsíc prosinec. V něm Slavia odehrála čtyři zápasy, ani jednou nezaváhala a Sima odehrál téměř plnou porci minut. A byl hodně vidět. V derby proti Spartě, které Slavia vyhrála 3:0, se blýskl dvěma góly a stejným způsobem se prosadil i proti Liberci (3:0).

Klíčovým hráčem byl i proti Bohemians, které Slavia zdolala 2:1 a Sima vstřelil jeden gól a na rozhodující přihrál. Naprázdno vyšel jen v Plzni, kde sešívaní zvítězili 1:0. Celkově v prosinci si Sima, o kterého je už zájem v zahraničí, připsal 4 starty, 5 gólů a 1 asistenci.