Předejděte frontám na Evropskou ligu

FK Jablonec FC Astana
Evropská liga UEFA, 3. kolo čt 25. 10. 2018, 21:00

Za dva týdny nás čeká další domácí utkání Evropské ligy UEFA. Tentokrát se do Jablonce podívá FC Astana z Kazachstánu. Přečtěte si pozorně informace pro fanoušky, abychom společně zlepšili přístup a pohyb po stadionu.

"První utkání proti Dynamu Kyjev mělo několik organizačních nedostatků, které chceme do dalšího zápasu vyřešit a intenzivně na tom pracujeme. A některé z těchto nedostatků se týkají také vstupů na stadion. Dostali jsme po utkání několik podnětů od fanoušků a sami jsme viděli místa, kde je potřeba určité věci zlepšit. Za komplikace se fanouškům omlouváme, ale pro nápravu je potřeba mimo jiné také součinnost samotných návštěvníků stadionu," vysvětluje tiskový mluvčí klubu Martin Bergman.

A jak můžeme společně vylepšit přístup a pohyb po stadionu?

Přijďte na utkání s dostatečným časovým předstihem

Brány stadionu se otevírají 90 minut před začátkem utkání. Na utkání s Dynamem Kyjev se turnikety spustily s několikaminutovým zpožděním kvůli technickým potížím. Nicméně od času 19:30 do 20:15 prošla na stadion jen výrazně menší část fanoušků. Nenechávejte tedy příchod na stadion na poslední chvíli. "Ideální je přijít na stadion mezi 19:30 a 20:00. Lidé se včas dostanou do areálu stadionu, mohou využít stánky s občerstvením, navštívit fanshop a připravit se na samotný zápas. Čím více lidí bude uvnitř stadionu s předstihem, tím lépe bude celá organizace zápasu probíhat," dodává Martin Bergman.

Na utkání s Dynamem Kyjev dorazil největší počet fanoušků mezi 20:20 a 21:15, tudíž nebylo kapacitně možné včas a kvalitně s kontrolami u vstupu odbavit takové množství lidí. "Samozřejmě nás to mrzí, ale kontroly jsou nutné. Proto také žádáme fanoušky, aby sebou na stadion nenosili zbytečně objemné batohy a tašky, u kterých se kontrola protahuje. A samozřejmě, aby se vyvarovali vnášení zakázaných předmětů," říká Martin Bergman.

Důležitým bodem je také správné přiložení vstupenky na čtečku čárových kódů na turniketu. Dodržujte tedy pokyny pořadatelů, kteří jsou u vstupů na stadion.

Použijte správný vstup na stadion

Se zavedením turniketů na celém stadionu se musí pečlivě dodržovat použití správných vstupů na stadion Střelnice podle toho, na jakou tribunu máte zakoupenou vstupenku. Z bezpečnostních důvodů je uzavřen vstup na tribunu C - JIH u sektoru hostů od ulice Vrkoslavická. A jaké vstupy musíte správně využít?

Vstupenky na tribunu A

• Hlavní vstup na Stadion Střelnice
  • Vstup od Hotelu Sport

Vstupenky na tribunu B

• Vstup s pokladnou na horní straně tribuny B v ulici Vrkoslavická
  • Dolní vstup v ulici Vrkoslavická pouze s turniketem pro majitele zakoupených vstupenek

Vstupenky na tribunu C

• Hlavní vstup na Stadion Střelnice
  • Vstup od Hotelu Sport

Vstupenky do sektoru vlajkonošů hostů

• Oddělený vstup do sektoru hostů za tribunou C - JIH

Pro lepší orientaci se podívejte na plán stadionu, kde jsou červeně vyznačený příslušné vstupy na Stadion Střelnice, které můžete využít pro přístup na svá místa. Je opravdu důležité dodržovat správné vstupy, protože se vstupenkou na tribunu A nebudete například vpuštěni na tribunu B. Například vstup od Hotelu Sport byl využitý minimálně a žádné fronty se u vstupu netvořily. Pokud tedy máte možnost, využijte pro vstup na tribunu C například tento vstup.

*kliknutím na obrázek zobrazíte mapu ve velkém rozlišení v novém okně

Sedněte si na místa, na která máte zakoupenou vstupenku

Dalším důležitým bodem je sezení na místě, na které máte zakoupenou vstupenku. Na všechny zápasy Evropské ligy i FORTUNA:LIGY jsou prodávány vstupenky k sezení. Je tedy přísně zakázáno na stadionu stát, navíc mimo svá místa. Může tím dojít k blokování únikových cest ze stadionu pro fanoušky, což UEFA trestá vysokými pokutami, protože tímto chováním je ohrožena bezpečnost fanoušků na stadionu. Prosíme vás, dbejte na to, abyste během zápasu byli na svém místě, na které máte zakoupenou vstupenku.

"Věříme, že další domácí utkání bude mít klidný začátek a všichni fanoušci se dostanou na stadion včas. Opravdu ale žádáme, abyste na stadion přišli v době, kdy se stadion otevírá. Tedy hodinu a půl před začátkem zápasu. Budeme také navyšovat počet pořadatelů u vstupů na stadion, aby vše proběhlo hladce. Pro to je ale potřeba součinnost obou stran," dodává Martin Bergman

Author Martin Bergman