This text will be replaced
Infografika
22
únor
2015

Představujeme hráče: Daniel Rossi


Brazilec Daniel Rossi patří mezi nejzkušenější hráče našeho týmu. Poznejte blíž defenzivního záložníka v našem medailonku.

Daniel Rossi da Silva, to je celé jméno našeho čtyřiatřicetiletého fotbalisty, kterému nikdo v týmu neřekne jinak než Amigo. S fotbalem začínal ve svém rodném Sao Paulu v Brazílii, kde také poprvé podepsal profesionální smlouvu. Zahrál si také v Japonsku a dalších dvou brazilských týmech. V roce 2007 zamířil do Sigmy Olomouc, kde se stal hvězdou týmu.

Profil Daniela Rossiho najdete ZDE

O šest let později se přesunul na sever Čech do Jablonce. V aktuální sezoně má za sebou velmi dobrý podzim, kde nastupoval po boku Tomáše Hübschmana ve středu záložní řady. Nicméně jeho úkoly byly více ve směru k soupeřově brance, a tak si zkušený borec připsal tři podzimní góly a jednu asistenci. Jeho góly však byly kořením zápasů, protože každý z nich stál za to. Připomenout si je můžete v těchto záběrech.

1. gól vstřelil Rossi Bohemce po přihrávce Kopice

2. gól dal proti Příbrami, kdy dělovkou uklidil odražený míč

3. gól vstřelil jak jinak než z dálky, tentokrát proti Dukle

Daniel Rossi patří mezi výborné hlavičkáře, je důrazný v soubojích a z žádného neuhne. O tom se například přesvědčil Martin Latka ze Slavie, na kterého měl Rossi osobku a soupeře k ničemu v Edenu nepustil. I přes své hlavičkářské schopnosti se Rossi ani jednou hlavou gólově neprosadil. 

Rossi během podzimu odehrál 15 zápasů, chyběl jen v tom posledním, kdy pykal za čtvrtou žlutou kartu. Přitom absolvoval celkem 287 soubojů a 157 jich vyhrál. Brazilec s osmičkou na zádech nezaostává ani ve fyzičce. Je třetím nejlepším vytrvalcem v týmu, a to odehrál o celé utkání méně než jeho dva běhavější spoluhráči. Rossi nemá přesné jen střely, ale také přihrávky. Rozdal jich 644 s úspěšností přes 78 procent.

Chcete vidět naše kluky na ligovém trávníku? Pořiďte si jarní permanentku za výhodných podmínek.

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.