This text will be replaced
Infografika
únor

Představujeme hráče: Daniel Rossi

Brazilec Daniel Rossi patří mezi nejzkušenější hráče našeho týmu. Poznejte blíž defenzivního záložníka v našem medailonku.

Daniel Rossi da Silva, to je celé jméno našeho čtyřiatřicetiletého fotbalisty, kterému nikdo v týmu neřekne jinak než Amigo. S fotbalem začínal ve svém rodném Sao Paulu v Brazílii, kde také poprvé podepsal profesionální smlouvu. Zahrál si také v Japonsku a dalších dvou brazilských týmech. V roce 2007 zamířil do Sigmy Olomouc, kde se stal hvězdou týmu.

Profil Daniela Rossiho najdete ZDE

O šest let později se přesunul na sever Čech do Jablonce. V aktuální sezoně má za sebou velmi dobrý podzim, kde nastupoval po boku Tomáše Hübschmana ve středu záložní řady. Nicméně jeho úkoly byly více ve směru k soupeřově brance, a tak si zkušený borec připsal tři podzimní góly a jednu asistenci. Jeho góly však byly kořením zápasů, protože každý z nich stál za to. Připomenout si je můžete v těchto záběrech.

1. gól vstřelil Rossi Bohemce po přihrávce Kopice

2. gól dal proti Příbrami, kdy dělovkou uklidil odražený míč

3. gól vstřelil jak jinak než z dálky, tentokrát proti Dukle

Daniel Rossi patří mezi výborné hlavičkáře, je důrazný v soubojích a z žádného neuhne. O tom se například přesvědčil Martin Latka ze Slavie, na kterého měl Rossi osobku a soupeře k ničemu v Edenu nepustil. I přes své hlavičkářské schopnosti se Rossi ani jednou hlavou gólově neprosadil.

Rossi během podzimu odehrál 15 zápasů, chyběl jen v tom posledním, kdy pykal za čtvrtou žlutou kartu. Přitom absolvoval celkem 287 soubojů a 157 jich vyhrál. Brazilec s osmičkou na zádech nezaostává ani ve fyzičce. Je třetím nejlepším vytrvalcem v týmu, a to odehrál o celé utkání méně než jeho dva běhavější spoluhráči. Rossi nemá přesné jen střely, ale také přihrávky. Rozdal jich 644 s úspěšností přes 78 procent.

Chcete vidět naše kluky na ligovém trávníku? Pořiďte si jarní permanentku za výhodných podmínek.