Aktualita
4
leden
2017

Přichází obránce Nikola Janković


Na půlroční hostování s opcí přichází do Jablonce srbský fotbalista Nikola Janković, který by měl posílit pravý kraj obrany.

Už od svých 19 let nastupoval Janković pravidelně v druhé nejvyšší srbské soutěži v dresu FK Kolubara Lazarevac. V lednu 2013 přestoupil nadějný pravý obránce do FK Čukarički a ještě v rozjeté sezóně přispěl k postupu bělehradského klubu do nejvyšší soutěže. V následujících třech sezónách Čukarički patřilo mezi štiky ligy a vždy dokázalo získat místo v pohárech.

V sezóně 2014/15 vyhrál Janković s Čukarički národní srbský pohár a dostal možnost bojovat o místo v Evropské lize. V prvním kole kvalifikace si srbský celek překvapivě poradil se slovinským NK Domžale, ale potom ztroskotal na ázerbajdžánském FK Gabala.

V minulém ročníku si Čukarički zajistilo místo v Evropě díky umístění v lize a letos v létě si v prvním kvalifikačním kole o Evropskou ligu poradil s kazachstánským Ordabassy i díky jedné asistenci Jankoviće v odvetném zápase. Pak už ale nestačili Srbové na maďarský Videoton a vypadli po výsledcích 0:2 a 1:1.

Nikola Janković patří kmenově slovinskému klubu NK Krsko, které hraje 1. slovinskou ligu. Nadále však pravidelně nastupoval v nejvyšší srbské soutěži, když odehrál v úvodu aktuální sezóny devět utkání. Celému mužstvu se ale příliš nevedlo a nečekaný boj o záchranu už v září odnesl trenér. Nový kouč Dorde Vasić už nedával Jankovićovi tolik prostoru a proto mladý pravý bek v zimě kývl na nabídku Jablonce na angažmá na severu Čech, kam přichází ze slovinského NK Krško na půlroční hostování s opcí na přestup. „Na Jankoviće jsme dostali doporučení a uvidíme, jak si povede v tréninku a v zápasech. Je to mladý hráč na pravou stranu obrany, kde nás trochu tlačila bota," řekl k příchodu srbského fotbalisty trenér Zdeněk Klucký. Třiadvacetiletý obránce se už dnes zapojil s týmem do přípravy.

Profil Nikoly Jankoviće

Místo a datum narození: Lazarevac, 7. ledna 1993 (23 let)

Výška: 179 cm

Váha: 69 kg

Pozice: pravý obránce

Národnost: srbská

Předchozí kluby: NK Krsko (SLO), FK Čukarički, FK Kolubara Lazarevac, Borac Lazarevac

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.