leden

Přichází obránce Nikola Janković

Na půlroční hostování s opcí přichází do Jablonce srbský fotbalista Nikola Janković, který by měl posílit pravý kraj obrany.

Už od svých 19 let nastupoval Janković pravidelně v druhé nejvyšší srbské soutěži v dresu FK Kolubara Lazarevac. V lednu 2013 přestoupil nadějný pravý obránce do FK Čukarički a ještě v rozjeté sezóně přispěl k postupu bělehradského klubu do nejvyšší soutěže. V následujících třech sezónách Čukarički patřilo mezi štiky ligy a vždy dokázalo získat místo v pohárech.

V sezóně 2014/15 vyhrál Janković s Čukarički národní srbský pohár a dostal možnost bojovat o místo v Evropské lize. V prvním kole kvalifikace si srbský celek překvapivě poradil se slovinským NK Domžale, ale potom ztroskotal na ázerbajdžánském FK Gabala.

V minulém ročníku si Čukarički zajistilo místo v Evropě díky umístění v lize a letos v létě si v prvním kvalifikačním kole o Evropskou ligu poradil s kazachstánským Ordabassy i díky jedné asistenci Jankoviće v odvetném zápase. Pak už ale nestačili Srbové na maďarský Videoton a vypadli po výsledcích 0:2 a 1:1.

Nikola Janković patří kmenově slovinskému klubu NK Krsko, které hraje 1. slovinskou ligu. Nadále však pravidelně nastupoval v nejvyšší srbské soutěži, když odehrál v úvodu aktuální sezóny devět utkání. Celému mužstvu se ale příliš nevedlo a nečekaný boj o záchranu už v září odnesl trenér. Nový kouč Dorde Vasić už nedával Jankovićovi tolik prostoru a proto mladý pravý bek v zimě kývl na nabídku Jablonce na angažmá na severu Čech, kam přichází ze slovinského NK Krško na půlroční hostování s opcí na přestup. „Na Jankoviće jsme dostali doporučení a uvidíme, jak si povede v tréninku a v zápasech. Je to mladý hráč na pravou stranu obrany, kde nás trochu tlačila bota," řekl k příchodu srbského fotbalisty trenér Zdeněk Klucký. Třiadvacetiletý obránce se už dnes zapojil s týmem do přípravy.

Profil Nikoly Jankoviće

Místo a datum narození: Lazarevac, 7. ledna 1993 (23 let)

Výška: 179 cm

Váha: 69 kg