První letní porážka přišla proti Botosani

FK Jablonec FC Botoșani
0:2
Přípravná utkání, přát ne 30. 6. 2019, 17:00

Radův celek absolvoval pod rakouskými Alpami za vysokých teplot, které atakovaly hranici čtyřicítky, první z trojice přípravných zápasů. Proti sedmému týmu rumunské ligy si připsal první porážku v přípravě a poprvé neskoroval.

Náš tým vedl do zápasu s kapitánskou páskou další z nováčků, tentokrát krajní bek Jan Krob. Jablonec si v úvodní čtvrthodině vypracoval čtyři rohové kopy, dva z nich se snažil zakončovat Kratochvíl, poprvé jeho hlavičku zablokovali rumunští obránci, podruhé jablonecký středopolař poslal míč osamocený na zadní tyči vedle soupeřovy branky. Před první pitnou pauzou musel kvůli problémům se zády střídat Jovović, nemělo by však jít o nic vážného. V dalším průběhu ho v naší sestavě nahradil Pilík. Vzápětí Jablonec inkasoval od soupeře gól, to Ongenda kolmicí za obránce našel letní soupeřovu posilu Ofosu a ten z úhlu překonal Hanuše – 0:1.

Po půlhodině hry vybojoval skluzem v soupeřově vápně balon pro naše barvy Pilík, k ráně vybídl Považance, jenže jeho utaženou střelu stačil brankář Pap u tyče vyrazit. Hráči Botosani si poté vytvořili velkou příležitost na navýšení skore, Golofca poslal do našeho vápna nadýchaný centr, na který naštěstí nehlídaný Ashkovski rybičkou nedosáhl. Na opačné straně hřiště přiťukl Pilíkův rohový kop Kratochvíl Fábrymu, ale brankář soupeře stačil jeho hlavičku u tyče lapil. Vyrovnaný první poločas záhy zakončil náš centr do vápna z levé strany, který usměrnil Doležal hlavou nad břevno Botosani.

Po obrátce zakončoval jako první opět střelec úvodní branky zápasu, tentokrát ale z úhlu vyslal na Hanuše jen spíše propagační balon. V 55. minutě nezafungovala našemu týmu ofsajdová past, Golofca předložil míč z lajny před branku osamocenému Ofosovi, pro kterého nebyl problém skórovat v zápase i podruhé.

Jablonec se snažil s výsledkem něco udělat, ale kombinace nebyla nejpřesnější. Náš tým zahrozil centrovaným balonem, jenž napálil na branku soupeře Matoušek, ale brankář Pap stačil míč na zemi zkrotit pod svým tělem. Po spolupráci Pilíka s Doležalem zamířil míč z kopačky jabloneckého útočníka jen do boční sítě. Další naší střelu vyslal Chramosta z hranice vápna do horního růžku brankové konstrukce, ale jeho zakončení scházela větší razance. Našeho brankáře prověřil zase po delší době tvrdou střelou Golofca, Hanuš ale stačil míč vyrazit. Jablonec se pak příliš na dostřel soupeřovy branky nedostával, výjimkou byla hlavička Břečky po rohovém kopu, která ale gólem neskončila a tak vyšel Jablonec poprvé v letní přípravě gólově naprázdno a prohrál.

Kouč Petr Rada hodnotil porážku následovně. „Prohráli jsme zaslouženě, i když jsme měli šance. Dostali jsme dnes zbytečné branky, obě přišly prakticky po našich ztrátách a našich nedůslednostech. Své šance jsme neproměnili. Je vidět, že ještě nejsme připraveni tak, abychom to zvládli v takovémto počasí. V prvním poločase to bylo ještě jakž takž, v druhém po prostřídání už to nemělo kvalitu. Přitom jsme paradoxně v druhé půli měli více šancí, ale ani ty jsme neproměnili. Teď už musíme změnit náš rytmus. Musíme se připravit na zbývající dva zápasy a na blížící se ligu,“ konstatoval po zápase kouč Jablonce Petr Rada.