Rada: Rozhodla naše neproměněná penalta

FC Baník Ostrava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 19. kolo ne 14. 2. 2021, 14:00

Tři penalty v jednom zápase se příliš často nevidí. Jak viděli zápas Ostravy a Jablonce trenéři obou týmů Luboš Kozel a Petr Rada?

Trenér Ostravy Luboš Kozel si bodů získaných nad Jabloncem považoval. „Musím být dnes spokojený s výsledkem. Bylo důležité uspět, abychom zůstali v kontaktu v tabulce. Chtěli jsme hrát do stran a pak rychle za obranu Jablonce. Povedly se nám dvě akce, z kterých byly ty dvě penalty. První poločas byl poměrně slušný, ale musím říct, že obě naše penalty byly z vypracovaných šancí. Vedení to bylo zasloužené. Druhý poločas už jsme se spíš bránili, bylo to soubojové. Možná jsme až moc zalezli. Jablonec si vynutil také penaltu a u ní nás podržel Laštůvka. Dneska jsme měli štěstí, i proto jsme s výhrou v tomto zápase moc spokojeni,“ shrnul zápas kouč Baníku Ostrava.

Jablonecký lodivod Petr Rada litoval ve Vítkovicích chyb, po kterých Baník vstřelil obě své branky během prvního poločasu. „Nedokázali jsme při tom pokrýt náběhové hráče. Navíc jsme tam byli nedůrazní, blbě jsme reagovali. Neudrželi jsme balon a domácí nás potrestali dvěma penaltami. Až na ty dvě penalty, jsme domácí do ničeho moc nepustili. O poločase jsme o gól prohrávali a říkal jsem hráčům, že se o to můžeme poprat. V druhém poločase jsme byli aktivnější, my ale penaltu neproměnili. Pak jsme měli tu střelu Považance, ale Laštůvka to nádherně chytil. Klíčovým momentem ale asi byla naše neproměněná penalta. Bylo znát, že tráva pro nás momentálně nebyla velký přítel, ale na to se nebudeme vymlouvat. Měli jsme dostatek šancí na to, abychom tu uhráli alespoň bod,“ zhodnotil naši porážku kouč Rada.