Rada hráčům za celou sezonu děkoval

FK Jablonec FC Slovan Liberec
FORTUNA:LIGA, N5 ne 26. 5. 2019, 15:00

Konec dobrý všechno dobré. Jablonecký kouč Petr Rada byl spokojený po vyhraném derby, stejně tak jako s celou sezonou Jablonce. Co vše zaznělo na pozápasové tiskové konferenci po vyhraném derby?

Trenér Slovanu Zsolt Hornyák byl po porážce na jablonecké Střelnici zklamaný, jeho celek se díky nulovému bodovému zisku do pohárové Evropy nepodívá. „Gratuluji Jablonci k vítězství. Zápas jsme nezvládli hlavně v prvním poločase, kdy jsme trestuhodně zahodili dvě šance. Klíčový moment přišel hned v úvodu, kdyby Pázler neproměnil nájezd na gólmana. Další šanci měl v druhé půlce Kozák. Tam se lámal chleba. Celkově jsme měli tři stoprocentní šance proti Jablonci, což je hodně. Soupeř nás potrestal, gól jsme inkasovali hodně lacino. Mrzí mě naše zahozené šance, hráli jsme už trochu vabank, ale odklonilo se od nás na závěr trochu štěstí. Hráli jsme proti Jablonci, který má velkou kvalitu. Za celou sezonu ale musím poděkovat našim divákům, to co dnes předvedli po prohraném zápase je úžasné, proto mě mrzí, že jsme se do Evropy nedostali. Jejich podpora byla příkladná,“ pochválil vlastní příznivce kouč Slovanu.

Jablonecký kouč Petr Rada dovedl i ve své druhé sezoně náš tým do pohárové Evropy, povedený ročník navíc zakončili jeho svěřenci sladkým vítězstvím nad odvěkým rivalem. „Jsem rád, že jsme derby vyhráli. Vstoupili jsme do toho aktivně, chtěli jsme hrát vysoko. Přišla ale hrubá chyba a Liberečtí šli dva na jednoho, Pázler ale naštěstí netrefil branku. Kdyby se Slovan dostal do vedení, bylo by to pro nás hodně složité. Byli jsme dál aktivní, do ničeho dalšího jsme soupeře nepustili. Vatajelu byl také sám před brankářem, ale netrefil to. Hráče jsem upozorňoval, že soupeř čeká na naši chybu. Vstřelili jsme po poločase branku, kdy jsme to dobře vykombinovali. Byl to trochu šťastný gól. Věděli jsme, že soupeř hrál na dva útočníky a ještě tam přidal Kozáka. Chtěli být aktivní směrem dopředu, my jsme měli další šance, ale nic jsme z toho nevytěžili. Druhou branku, která by nás uklidnila jsme nepřidali. Po jedné situaci šel Kozák sám a trefil tyčku, tam jsme měli štěstí. Přečkali jsme to a uhráli jsme to. Dali jsme na závěr Lischku, potřebovali jsme tam vyššího hráče. Jsem rád, že jsme vyhráli. Hráčům jsem za celou sezonu poděkoval, odehráli jsme hodně kvalitní sezonu, v které bylo hodně zápasů. Hráči mají čas teď na odpočinek, zaslouží si ho,“ konstatoval po zápase náš lodivod Petr Rada.

Jaké očekává náš kouč změny v kádru přes letní přestávku? „Všichni víme, že odchází Sobol a Vatajelu, kterým končí hostování. Jsou tu další hráči, o které je zájem. Ještě nic není uzavřeného. Těch jmen tam je víc, rozjíždí se jednání, co mám zprávy od prezidenta. Nepříjemné to určitě bude, hráči ale odváděli výkony a zájem o ně bude. Máme tu další hráče, kteří nedostávali tolik příležitostí. Budeme reagovat na aktuální vývoj, máme nějaké hráče vytipované,“ přiblížil trenér, který sám bude vyjednávat o nové smlouvě. „Chci tady pracovat, baví mě to tu. Sedneme si teď. S hráči je to stejné jako se mnou,“ pousmál se jablonecký trenér, který dnes neváhal vypustit na hřiště po těžké operaci srdce Lischku. „Medicína je v tuzemsku na velmi vysoké úrovni. I pro mě samotného je to tak trochu zázrak, dostat se po třech měsících zpět a trénovat naplno,“ uzavřel poslední tiskovkou konferenci letošní sezony trenér Jablonce.