Radu děsí stav kádru, Jablonec míří do Budějovic

SK Dynamo Č. Budějovice FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 25. kolo ne 13. 3. 2022, 15:00

Náročný dvoutýdenní program zakončí jablonecký tým v neděli v Českých Budějovicích. Souboj severu proti jihu startuje na Střeleckém ostrově v neděli v 15 hodin.

Druhý anglický týden v řadě zakončí Jablonec pátým zápasem během čtrnácti dnů. Tentokrát vycestuje na půdu osmého Dynama České Budějovice. Jihočeši prozatím plní svůj předsezonní cíl, kterým bylo umístění do desátého místa. V zimě se kouč Hořejš musel vypořádat s odchodem devítigólového Basseye a konstruktivního stopera Tolovjerova. Mezi příchody najdeme zahraniční obránce Kondu, Matvejeva a útočníka Haise. Na jihu Čech se ale spíše než změny v kádru, řešily personální změny na důležitých klubových pozicích. Klub totiž kromě jiných opustil patriot a sportovní ředitel Sivok, po kterém následovaly mediální přestřelky mezi bývalým českým reprezentantem a klubovým majitelem Koubkem. Všechny tyto problémy se ale povedlo v polovině února urovnat a tým se zase mohl soustředit především na samotné výkony na hřišti.

Dynamo nemělo v začátku ligového jara vůbec lehký los, po domácí remíze se Spartou 1:1 přidalo další tři nerozhodné výsledky, jedinou porážku utrpělo v domácím utkání s Plzní 0:1. Na jaře tak Horejšův tým na první ligové vítězství stále čeká.

Jablonec z dvanácté pozice sice ještě na jaře neprohrál, ale do vyrovnané tabulky už by potřeboval přidat také tříbodový zisk. S jedenácti remízami je náš tým remízovým králem ligy. Z pěti jarních ligových zápasů Radovi svěřenci dovedli do remízového stavu 1:1 hned čtyři z nich!

Kromě scházejících bodů však jabloneckému kouči přibývají vrásky na čele především díky zdravotnímu stavu jeho kádru. „Zranění se nám lepí na paty, jsem z toho už nervózní a nemůžu spát. Je toho prostě moc. Trénujeme dobře, ty zranění nemáme z tréninku, ale ze zápasů. Jsou to nějaké výplody, třeba toho, že jsou ty zápasy tvrdé. Nejdříve jsme měli problémy s pravým obráncem, teď nám zase vypadne Zelený, který má osmou žlutou. Máme snad deset zdravých hráčů, není to jednoduchá situace, ale jinou variantu nemáme. Musíme se z toho sami vyhrabat. Ale hráčům věřím, máme tu mladé kluky a já svým hráčům věřím,“ přibližuje nelehkou situaci v kádru Jablonce trenér Rada.

Na Střeleckém ostrově se v neděli odehraje jubilejní 40. zápas mezi těmito soupeři. O chlup lepší bilanci mají Jablonečtí, kteří zvítězili 18x, Jihočeši se z výhry radovali 12x a 9x se oba týmy rozešly nerozhodným výsledkem.

Utkání začíná v neděli 13. března od 15 hodin na Střeleckém ostrově v Českých Budějovicích

Rozhodčí: Batík - Mokrusch, Dobrovolný

Delegát: Kovařík, Adamec