Starší dorost prohrál s Hradcem na penalty

FK Jablonec FC Olympia Hradec Králové
1:2
Česká liga U19 B, 27. kolo ne 27. 5. 2018, 14:00

Pouhý bod získal starší dorost FK Jablonec v zápase 27. kola České ligy s Olympií Hradec Králové za remízu 1:1 (0:1) a jedna neproměněná střela jabloneckých z penaltového rozstřelu přenechala druhý bod hostům. Jablonec byl od závěru první půle a hlavně v té druhé lepším celkem, ale na vítězství bohužel však nedosáhl.

K prvnímu brankovému ohrožení domácí branky došlo už ve třetí minutě, ale střela letěla těsně vedle pravé tyče mimo. Domácí odpověděli ve 12. minutě střelou Musílka nad branku. V 14. minutě Jáklovu pumelici po zemi z odraženého míče odrazili soupeři až na brankové čáře. Za čtyři minuty žlutě fauloval Bělina a Jablonec šel do deseti. Ve 21. minutě Láďa Horáček poslal míč zprava shora na spojnici hradecké branky. Na druhé straně ve 24. minutě Vajner chytil střelu Kabeláče mířící pod břevno. A vzápětí Urbánkovu střelu stejně úspěšně zneškodnil brankář hostí Linhart. Ve 27. minutě ve vápně fauloval Ráček a z nařízené penalty se nemýlil kapitán hosti Zapletal – 0:1. V další minutě po akci Ládi Horáčka levou stranou Musílkovu střelu gólman srazil na roh. V 32. minutě pronikl Bělina až k vápnu, kde byl faulován. Následný trestný kop Podzimka přes zeď gólman lapil.

V 54. minutě přesně mířenou střelu Běliny k pravé tyči gólman stačil chytit. V 65. minutě míč z rohového kopu z levé strany na zadní tyči poslal Štěpánek na malé vápno, kde ho Vojta Horáček hlavou usměrnil do sítě – 1:1. Jablonec získával stále větší herní převahu a na branku hostí se valil jeden útok za druhým, ale vstřelit gól se nedařilo. V 72. minutě akce Musílka a Vojty Horáčka skončila rohovým kopem. Poté opět rána Vojty Horáčka – teč a opět roh. A tak šel zápas do penalt. V nich Jablonec jednou zaváhal, hosté ne.

"Do utkání jsme šli s odhodláním odčinit všechny nezdary v minulých utkáních a plně bodovat. Naše snaha byla hrát aktivně, bohužel naši první šanci jsme neproměnili - Jákl zakončení po rohu. Soupeř po sérii chyb proměnil penaltu po našem faulu. V druhém poločase jsme byli lepším týmem a tlačili se do koncovky se snahou otočit utkání. Po rohovém kopu jsme Horáčkem vyrovnali, bohužel naše šance Voseckým a Horáčkem zůstaly nevyužity. Proto došlo na další penaltový rozstřel. V utkání jsme byli blíže vítězství, bohužel nám opět chyběl kousek. Hráče chválím za snahu, chuť se porvat o výsledek, strhnout ho na svoji stranu. Bohužel nám není přáno, je potřeba makat dále v tréninku a jednou se to obrátí v náš prospěch," hodnotí utkání trenér Michal Kolčava.