Rozhovor

Stoper Jugas po Slovácku: Horká a těžká půda

27-letý stoper Jakub Jugas dostal na Slovácku po sedmé v sezoně příležitost od úvodních minut zápasu. Jak po zápase přiznal, bod z horké půdy v Uherském Hradišti má nakonec svou cenu.

Kubo, domácí na nás docela vletěli a v prvních sedmdesáti minutách nám toho moc nedovolili, souhlasíš?

Zmáčkli nás v prvním i druhém poločase. Takže to je pro nás nakonec dobrý bod. Možná kdyby Chram (Jan Chramosta) dal gól, tak jsme mohli mít i tři body, ale to by asi bylo nezasloužené. Asi je to tedy asi zasloužená remíza.

Bod z Uherského Hradiště nakonec berete vzhledem k vývoji v tabulce?

Každý bod ze Slovácka je dobrý. Je to tady těžká a horká půda. Je to plusový bod. Ale musíme si říct, že vstup do zápasu jsme neměli ideální.

Čím si ten nepovedený první poločas vysvětluješ?

Někdy máme takové vstupy do zápasů, že ještě spíme. Dali jsme ale branku, Slovácko nás sice přehrávalo a dalo nám gól… Byl to těžký zápas.

Do pondělní televizní dohrávky jsme šli s několika absencemi, bylo to na naší hře znát?

Máme tam další hráče, kteří jsou připraveni naskočit hned do hry. Kvalita podle mě neklesla, poprali jsme se s tím a mám bod.

Byl problém v průběhu hrát bez kapitána Tomáše Hübschmana?

Tom dobře ví, kam si stoupnout a balony nám tam posbírá. Ale Vojta (Kubista) na jeho místě odehrál fantasticky druhý poločas.

Co se změnilo v posledních dvaceti minutách, že se role prakticky obrátily a začali jsme si vytvářet šance?

To nevím, asi bylo víc pohybu. Moc jsme se v první půli nenabízeli, v druhé jsme to zlepšili. Pak jsme chodili rychle nahoru, máme tam Sykyho (Sýkoru), Rafu (Acostu) nebo Dominika Pleštila.

Jak se ti hrálo na vysokého Šašinku, a v závěru i důrazného Zajíce?

Myslím si, že kdyby hrál Zajíc od začátku, že bychom měli větší problémy, protože je pohyblivý a rychlý. Tím že tam šel až na konci a my byli zahřátí, tak to bylo docela v klidu.

Dostal si po delší příležitosti na stoperu, tentokrát vedle mladého Plechatého.

No uvidíme na jak dlouho to bude. Ale nějaké zápasy už jsme spolu hráli a žádný problém tam není, na jazykovou bariéru si stěžovat určitě nemůžeme (úsměv).