Sýkora bral Filla s rezervou, remíza spravedlivá

FC Baník Ostrava FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 22. kolo po 24. 2. 2020, 18:00

Nejen souboje mezi ostravským Martinem Fillem a naším záložníkem Janem Sýkorou zvedaly emoce při zápase v Ostravě. Jablonecký štírek nakonec bod z Ostravy označil za spravedlivý.

Jak velkou cenu má bod získaný v pondělí na horké ostravské půdě?

Bod z venku je dobrý, zvlášť tady z Ostravy. Týmy tu asi vyhrávat nebudou, sami jsme se o tom teď přesvědčili. I proto si bodu odsud ceníme.

Dali jsme rychlou úvodní branku, ale pak to z naší strany nebylo dobré.

Neřekl bych že nás úvodní gól nějak uspal. Spíše jsme měli horší pohyb než Baník a bylo to znát. Domácí se více nabízeli. Do druhé půle jsme to chtěli změnit, což se nám trochu povedlo, ale Ostrava tam měla stejně nějaké šance.

Byl jsi v několika tvrdých střetech s domácím Fillem, jak si ty zákroky viděl?

Tohle musí posoudit rozhodčí, bylo to v televizi, všichni to viděli, já se k tomu nechci moc vyjadřovat.

Jenže Martin Fillo novinářům tvrdil, že jsi do něho dvakrát narazil.

Jo? Aha! Koukal jsem se na balon, Martin Fillo se na mě ještě podíval a pak mi dal klasický strom. Za to tady dostal tehdy Milan Baroš červenou kartu na Tomáše Součka. Tohle je věc rozhodčího, moje ne. Už v tom prvním souboji u čáry jsem si hodil balon, Martin opět záměrně celou dobu koukal na mě. Asi chtěl eliminovat nějaké moje přednosti a silné stránky, což se mu do značné míry povedlo.

Před kabinami se ti následně omlouval, bral si jeho slova?

Kdyby se mi omlouval za zákroky, které neudělal úmyslně, tak bych to bral. Ale tohle bylo úmyslné, takže to beru s rezervou. Byl tam čtvrtý rozhodčí, pomezní, ti to měli vidět, jenže asi měli zrovna v tu chvíli zavřené oči.

Přesto v zápase samotném jsme jen dvakrát vystřelili na branku. Nebyl Martin Doležal na hrotu až příliš osamocen?

Chyběl nám pohyb, musíme se podívat na video a rozebrat si to. Málo jsme Doliho doplňovali.

Naopak v brance nás výrazně držel svými zákroky gólman Hrubý.

Vlasta nás drží často. Je vidět, že je v pohodě. Svými zákroky nám hodně pomáhá, teď je to na nás vepředu, abychom dávali góly.

V závěru jsme mohli rozhodnout o našem vítězství, neviděl si míč při hlavičce stopera Jugase už za brankovou čárou?

Já byl ve vápně, popravdě jsem myslel, že to je gól. Ale rozhodčí to viděl líp, gól to prý nebyl. Na druhou stranu taky jsme mohli inkasovat, takže dělba bodů je asi spravedlivá.