Tečku za nabitým program uděláme v Olomouci

SK Sigma Olomouc FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 6. kolo ne 29. 8. 2021, 16:00

Čtyři anglické týdny a náročný srpen je u konce. Před reprezentační přestávkou zbývá Jablonci odehrál už jen nedělní ligové utkání v Olomouci. Zvládne Radův tým ověnčený postupem do Evropské konferenční ligy zabrat v ligové soutěži?

Pod trenérem Látalem Sigma po dva roky na větší úspěch nedosáhla a tak se letos v létě vrátil na Andrův stadion ke kormidlu opět olomoucký patriot Václav Jílek. Spolu s ním přišlo i potřebné oživení kádru, kariéru ukončil Kerbr, brankář Mandous přestoupil do Slavie a k nám do Jablonce odešel tvůrce hry Houska. Trenér Jílek přivítal v kádru posily, především ofenzivně laděné hroťáky Vaněčka a Růska. „Získáním těchto dvou posil, se nám podařilo splnit zásadní bod, protože Sigma měla dlouhodobý problém v absenci kvalitních útočníků schopných střílet branky,“ liboval si na začátku sezony staronový kouč Olomouce, od kterého ale konkrétní cíle pro umístění v ligové tabulce neuslyšíte. „My se chceme pohybovat co nejvýše. Chceme tu nastartovat proces kvalitního tréninku, chceme být aktivní a dynamičtí. Věřím, že tímto způsobem budeme body sbírat a budeme úspěšní,“ pravil na předsezonní tiskové konferenci.

Zápasy Sigma v novém ročníku zatím baví, v každém za čtyř odehraných kol padlo minimálně pět branek! Olomouc po úvodní porážce 2:3 na Spartě, doma porazila 3:2 Pardubice a remizovala 3:3 s Budějovicemi, v posledním kole si přivezla vysokou výhru 4:1 ze Zlína. Suma sumárum Hanáci se sedmi body uzavírají první šestku tabulky FORTUNA:LIGY. Olomoucké může těžit i vysoká produktivita, například ke čtyřem brankám v posledním ligovém kole jim ve Zlíně stačilo jen pět střel na branku. Hanáci už v tomto týdnu vstoupili do bojů v tuzemském poháru MOL Cup, na půdě třetiligového Uničova vyhráli 4:2 a zajistili si postup do dalšího kola.

Nový asistent trenéra Olomouce Milan Kerb k nedělnímu utkání uvedl. „Budeme chtít proti Jablonci předvést kvalitní fotbal, náš fotbal a potěšit fanoušky výhrou. Jablonec má hodně zkušený tým se zkušenými hráči. Ve čtvrtek postoupili do základní skupiny, cestovali, ale myslím si, že mají dost kvalitní a široký kádr na to, aby se na ligový zápas s námi dostatečně připravili,“ odhaduje olomoucký asistent.

Jablonec v neděli na Adnrově stadionu uzavře nabitý bláznivý srpen. Čtvrtý anglický týden v řadě ale náš tým ve čtvrtek korunoval postupem do základní skupiny Evropské konferenční ligy UEFA a čeká ho zajímavý podzim v Evropě! Radův tým se ale nyní musí soustředit zpět na ligovou soutěž, v které prozatím zůstává bodově za očekáváním. Po přesunu ze Slovenska se kádr v sobotu znovu vydal na cesty, tentokrát do Olomouce. „Zápasů teď bylo opravdu hodně, furt čtvrtek - neděle, kádr nemáme až tak moc široký. Musíme se na Olomouc připravit. Pak je čtrnáct dní repre pauza, tam bychom měli nasbírat síly, dobře zregenerovat a dát se do kupy,“ říká k nabitému programu Jabloneckých kouč Rada.

Na Andrově stadionu čeká oba soupeře 51. ligový souboj. Ve 24 zápasech brali výhru Severočeši, třináctkrát se zrodila remíza a ve zbývajících třinácti zápasech se radovali z tříbodového zisku i Hanáci. Loňské měření sil vyznělo dvakrát ve prospěch týmu Petra Rada, vždy po výhře 3:1.

Utkání začíná v neděli 29. srpna od 16 hodin na Andrově stadionu v Olomouci

Rozhodčí: Berka - Nádvorník, Novák