Aktualita
8
červen
2018

Tomáš Břečka přestupuje do Jablonce!


Před startem letní přípravy hlásíme první posilu do jabloneckého týmu! Na pozici stopera přichází ze Slovácka Tomáš Břečka! V Jablonci podepsal smlouvu na tři roky.

Tomáš Břečka je odchovanec 1.FC Slovácko a letos odehrál svou pátou sezónu v první lize. Levonohý stoper, který nedávno oslavil čtyřiadvacáté narozeniny, teď zažívá první přestup mimo svůj mateřský klub.

„Určitě to je pro mě posun. Celý fotbalový život jsem byl ve Slovácku a nejlépe jsme byli na sedmém místě. Naopak Jablonec každý rok bojuje o poháry. A vidina zahrát si skupinu Evropské ligy je velká motivace. Chci se dobře ukázat v přípravě a porvat se o místo v základní sestavě,“ říká k přestupu do Jablonce stoper Tomáš Břečka.

Na severu Čech podepsal tříletý kontrakt do 30. června 2021. V české nejvyšší soutěží si dosud Tomáš Břečka připsal 58 startů a vstřelil jednu branku. Na Střelnici se Břečka představil také v posledním ligovém kole, kdy ještě hájil barvy Slovácka. V dresu reprezentace U21 má na kontě jeden start, kdy nastoupil do utkání proti Černé Hoře U21 v kvalifikaci o mistrovství Evropy spolu s kamarádem Michalem Trávníkem.

„Trávu znám osobně, s ním jsem vyrůstal na Slovácku od malička. Ještě znám Jardu Diviše, se kterým jsem taky hrál. Ale doufám, že zapadnu do kabiny a kluci mě vezmou. Myslím si, že by to neměl problém,“ říká nový stoper Jablonce, který se v utkání proti Černé Hoře postavil také proti Vladimiru Jovovićovi.

„Tomáš Břečka se postupně vypracoval do pozice opory Slovácka. Zájem o něj jsme registrovali již před posledním ligovým ročníkem. Nabídka Jablonce byla velmi konkrétní a jednání proběhla ke spokojenosti všech stran. Pro Tomáše bude přestup dalším fotbalovým krokem a jistota základní skupiny Evropské ligy je samozřejmě velkou motivací,“ uvedl k přestupu Tomáše Břečky Viktor Kolář z agentury Sport Invest, která hráče zastupuje.


Profil Tomáše Břečky

Narozen: 12. května 1994

Post: střední obránce

Noha: levá

Výška: 187 cm

Váha: 84 kg

Zápasy/góly v lize: 58/1

Starty v reprezentaci: U21 (1)

Předchozí kluby: 1.FC Slovácko

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.