Trenéři před jubilejním derby věří v dobrý fotbal

FC Slovan Liberec FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 27. kolo ne 7. 4. 2019, 15:30

Představitelé severočeských rivalovů se tradičně sešli před nadcházejícím, letos už jubilejním 50. Podještědským derby. Co vše zaznělo před nedělním soubojem Liberce a Jablonce?

Slovanu bude v nedělním derby chybět vykartovaný útočník Kozák, což bylo na tiskové konferenci největší téma. Trenér Slovanu to samozřejmě považuje za značné oslabení. „Je to jeden z našich lídrů mužstva. Nedá se nic dělat, musíme ho adekvátně nahradit a podat dobrý kolektivní výkon,“ přeje si trenér soupeře. Jablonecký kouč Petr Rada bere Kozákovu neúčast jako holý fakt. „Tak to ve fotbale někdy je. Nám chyběl minule ze stejného důvodu Hovorka, taky klíčový hráč. Liberci přijdou další hráči a rázem je to méně čitelné. Liberec má možnosti postavit jiné hráče,“ konstatoval trenér Jablonce.

Oba soupeři na sebe v neděli u Nisy narazí už po padesáté. Jak jubilejní zápas vnímají? Jablonecký kouč Petr Rada působil v obou táborech. „Oba týmy se na derby tradičně těší, ještě když je to to jubilejní. Já věřím, že se bude hrát dobrý fotbal. Působil jsem na obou stranách, mám v Liberci spoustu známých, máme spolu dál dobré vztahy. Vždy se těším na návrat tam, kde jsem působil,“ říká kouč Jablonce a trenér Liberce se přidává. „Také já pevně věřím, že to bude dobrý fotbal. Jablonec je kvalitní mužstvo, hrají dobrý fotbal, mohlo by nám to vyhovovat. I proto očekávám kvalitní duel a moc se na ten zápas těším,“ přidává svůj předzápasový pohled Zsolt Hornyák.

Jablonec nemá z dosud odehraných rivalských soubojů s Libercem příznivou bilanci, ale to kapitán Jablonce Tomáš Hübschman nechce ani slyšet. „Neřekl bych, že se nám u Nisy až tolik nedaří. Co si pamatuju, tak jsme tam nezvládli jeden zápas 1:4, ale jinak za posledních pět let to byly vždy hodně vyrovnané zápasy. Doma se nám proti nim dařilo. Samozřejmě, že celková bilance z těch necelých padesáti zápasů není pro nás příznivá. Ale posledních pět let tomu tak není. Budeme se snažit hrát i teď na vítězství a nespekulovat o nějakých statistikách,“ utne pohledy do statistik kapitán ze Střelnice. „Jubilejní derby je možná speciální. Pro mě může být každý zápas třeba poslední. I nedělní derby se budu snažit užít a doufám, že podáme maximální výkon podpořený bodovým ziskem. Někdy se nám totiž stává, že maximální výkon předvedeme, ale body z toho chybí,“ uvedl na závěr tiskové konference Tomáš Hübschman.

Sváteční derby doprovodí na libereckém stadionu fans zóna O2 TV. Kdo si převezme z rukou krajského hejtmana trofej pro vítěze 50. Podještědského derby?