Mládež
prosinec

U16 v semifinále Memoriálu V. Marečka

V sobotu 24.11.2018 zahájili jablonečtí mladší dorostenci semifinálovou skupinu velmi úspěšného turnaje sportovních center mládeže ročníků U16 a U17.

Memoriál Vlastimila Marečka je pořádán jako vzpomínka na skvělého člověka a trenéra českých juniorských reprezentačních výběrů, ale poté i ligových klubů Zlína, či Teplic. Do skupiny se Jablonec probojoval jako jediný neextraligový tým, když v úvodních dvou kolech přešel přes SK Kladno (2:1) a penaltovou výhrou po remíze 1:1 s Bohemians Praha. Ve skupině se střetne s Olomoucí, Č. Budějovicemi a Ml. Boleslaví. Bude se hrát systémem každý s každým, doma venku. Jablonečtí se tak představí postupně proti všem soupeřům i doma na UMT Mozartova

Trenér Martina Kotyza okomentoval postup těmito slovy:

„Jsem moc rád za každý z těchto zápasů a obzvlášť, když se jedná o pohár a ne jen "obyčejný přátelák". Konfrontace s těmito soupeři nám chybí a jsem přesvědčený, že jedině podobnými zápasy můžeme růst dál. Cílem do těchto zápasů pro nás bude, pokusit se udržet si kombinační herní styl a odvážný způsob hry."

Jablonečtí zahájili semifinálovou skupinu na půdě velmi silné Olomouce, favorita skupiny. Domácí v tomto zápase od začátku ovládali hru, ale houževnatost jabloneckých a um brankáře Reinera jim nedovolila skórovat. To se domácím povedlo až 25. min kdy se centr otřel o ruku jabloneckého kapitána Jelínka a kopala se penalta, kterou s přehledem domácí proměnili. Po úvodní brance Sigma pokračovala v dobývání dobře organizované jablonecké obrany. To se jim do poločasu povedlo ještě jednou a skóre tak v poločase bylo 2:0 pro domácí. Do druhého poločasu oba týmy prostřídali, ale obrázek hry se nezměnil. Olomouc dále bušila do jablonecké obrany a oproti prvnímu poločasu byla mnohem efektivnější. Domácí se postupně trefili 4x do černého a konečný výsledek se zastavil na 6:0 pro domácí.

Komentář trenéra Martina Kotyzy k tomuto utkání:

„Jsem moc rád, že jsme se postupem do skupiny dostaly k zápasům s těmito soupeři. Tato konfrontace nám ohromně chybí. Tady se krásně ukazuje, kde je současná špička a co nám chybí k tomu, abychom se k ní přiblížili. Rychlost práce s míčem, důraz a agresivita jsou u těchto týmů o level výš a my se musíme na tuto úroveň nastavit. S výsledkem určitě nemůžeme být spokojení, nicméně hráče musím pochválit, že dokud zvládali fyzicky, tak plnili svoje úkoly na hřišti velmi dobře. Přínosem je pro nás také to, že můžeme otestovat v utkání hráče, které máme v hledáčku, dnes se k nám takto připojil Českolipský Martin Bodi a již v dalším utkání, se objeví další. Zároveň bych také rád vyzdvihl a poděkoval týmu U10, který nás doplnil poté, co onemocněl prakticky celý tým U17 a nemohl tak k utkání odcestovat. Desítka sehrála také svůj zápas proti Sigmě (1:12) a krom toho nás ještě kluci skvěle povzbuzovali. Myslím, že toto propojení je v rámci celého klubu velmi důležité a mám z toho obrovskou radost“.

Druhé utkání v rámci memoriálu Jablonec sehrál na domácí půdě proti extraligové Mladé Boleslavi. Zápas začal velmi svižně a už ve 2. minutě se hosté prosadili po rohovém kopu, když jablonecká obrana nedokázala odvrátit rohový kop a Boleslavský Gregor, tak neměl problém z blízka prostřelit Reinera. Po obdržené brance se Jablonec rychle vrátil do zápasu,

dobře kombinoval a odměnou mu byla vyrovnávací branka z 15. minuty. Wagenknecht získal míč na polovině, posunul na Linharta, ten zakombinoval na levé straně s Jandurou a celou akci chladnokrevně zakončil z hranice pokutového území Černák 1:1. Bohužel pak pro domácí přišel úsek zápasu, ve kterém Boleslav kopala hned 3 penalty po sobě a všechny bezpečně proměnil Boleslavský kapitán Stránský 4:1. A to nebylo vše, Boleslavští dokázaly ještě potrestat chybu v jablonecké rozehrávce a trefily se po páté. Do poločasu také ještě Jablonec přidal branku, když Černák svým důrazem získal míč na pravé straně a jeho centr pohotově zužitkoval Jandura. Poločas tak skončil za stavu 2:5. Do druhé půle oba týmy značně prostřídaly. Hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Jablonečtí se snažily snížit vedení Boleslavských, ale ti celkem v klidu drželi své vedení. Navíc se jim v 66. min. povedl jeden z brejků, který zakončil gólem Vostřel a určil tak konečný výsledek na 2:6.

Komentář trenéra Martina Kotyzy k tomuto utkání:

„Pro nás je to opět škola a ukazuje se jak důležité je hrát právě takovéto zápasy. Soupeř nás dostal pod tlak, který nás nutí hrát a rozhodovat se mnohem rychleji, než jsme zvyklí a to nám, jak bylo vidět hlavně v defenzívě, zatím dělá problém. S herním projevem jsem spokojený, stejně jako za dvě vstřelené branky. Tentokrát nám pomohl Michal Černák, který přinesl do hry klid a kvalitu ve finální fázi. Jsem rád, že do zápasu mohla naskočit většina kádru a opět dva hráči z U15 (Nykrín, Karban)“.

Jablonečtí borci ještě také rozehrají svůj dvojzápas s Českými Budějovicemi a další domácí utkání uvidíme na umělé trávě ve Mšeně a to 9.2.2019 od 12:00 právě s Jihočechy. Semifinálovou skupinu doma uzavře Jablonec proti „Hanákům“ z Olomouce, které přivítá opět na umělé trávě ve Mšeně 16.02.2019 od 15:00.