Václav Kadlec: Vše se odvíjí od mého těla

FK Jablonec SK Sigma Olomouc
FORTUNA:LIGA, 20. kolo so 5. 2. 2022, 15:00

Václav Kadlec se stal v tomto týdnu poslední posilou kádru trenéra Petra Rady. Jak je na tom po zdravotní stránce, jak je spokojený v Jablonci a kde by rád viděl svou pozici v zápasech?

Jak se těšíš na jarní sezonu?

Samozřejmě se moc těším. Nehrál jsem od nějakého pátého prosince soutěžní zápas, takže ta šance může klidně přijít už v sobotu.

Jak jsi na tom po zdravotní stránce?

Odtrénoval jsem víceméně celou zimní přípravu s výjimkou pár tréninků na začátku ledna. Nechodil jsem do zápasů, ale to bylo takové moje rozhodnutí z důvodů, které jsme řešili v Mladé Boleslavi. Takže mě nic netrápí.

Troufl by sis tedy hned od začátku na plnou porci minut?

To nedokážu říct. Celý zápas jsem až za béčko v Mladé Boleslavi nehrál snad čtyři a půl roku. Asi bych si na to troufl, ale možná ze začátku bude lepší nějaká menší minutáž.

Jaká je tvoje představa o tvém herním vytížení v jarní části?

Konkrétně asi žádnou představu nemám. Samozřejmě, když budu zdravý, tak bych chtěl nastupovat co nejvíce a dostat se co nejdříve do základní sestavy. Vše se odvíjí od mého těla, jak bude reagovat na zátěž. Když budu zdravý, tak ty ambice mám. Nějak na to nespěchám, jestli to bude za dva měsíce nebo za čtrnáct dní, to nedokážu říct. Ani na tom nejsem v hlavě nějak závislý, že bych se k něčemu ubíral.

Jak se ti u nás na severu líbí?

Většinu kluků i trenéra znám. Z Prahy jezdíme ve více lidech, takže cesty jsou fajn. Jsem tu spokojený a jsem rád, že to takhle dopadlo a takto jsem se rozhodl.

Jak moc o tvém příchodu do Jablonce rozhodovala osoba trenéra Rady?

Neřekl bych, že to bylo zásadní. Ale je samozřejmě příjemnější, když hráč toho trenéra zná a má s ním dobrou zkušenost. To bylo ve finále plus. Ale zásadní to určitě nebylo.

Už jste s trenérem probírali tvojí pozici na hřišti, když jsi univerzál pro více postů.

Něco jsme probírali. Neříkám, že jsem nějaký stařec, už mi bude třicet. Už se nechci moc cpát na ty kraje, kde jsem hrával dřív. Pozice číslo 10 či 9 by pro mě byla ideál.

Jablonec čeká těžké jaro, do kterého jde až z čtrnácté pozice. Jak vnímáš tuto skutečnost?

Ovlivnily to poháry. Zažil jsem to ve Frankfurtu, kdy jsme hráli poháry a pro klub to byla velká zátěž a hráli jsme taky dole. Myslím si, že to je otázka pár zápasů, kdy se Jablonec dostane vejš.

Ve hře jsme naopak ještě v MOL Cupu, ve středu nás čeká právě Mladá Boleslav.

Jenže já po dohodě klubů nemůžu ve středu nastoupit. Ale myslím si, že se to bude dát v domácím prostředí zvládnout.