prosinec

Vojtěch Kubista je po operaci nosu

Záložník Vojtěch Kubista podstoupil v pondělí 10. prosince nutnou operaci nosu. Do konce podzimní části již nebude k dispozici. Přejeme brzké uzdravení, Vojto!

Vojtěch Kubista zažil v předchozích dvou letech několik zlomenin nosu, což zanechalo následky. Díky tomu, že se stav v průběhu podzimu v zápasech a tréninku stále zhoršoval, bylo nutné řešit tento stav operací. "Musel jsem podstoupit septoplastiku neboli srovnání nosní přepážky. Po předchozích úrazech se to zhoršovalo a špatně se mi dýchalo, měl jsem chronickou rýmu a de facto mi zarůstala celá nosní dírka. Zákrok byl z hlediska zdravotního i sportovního nezbytný," říká k zákroku Vojtěch Kubista, který se zapojí až do zimní přípravy.

Bohužel nebyl jiný termín, kdy zákrok udělat. Další možnost byla v průběhu ledna, ale to by Vojta vynechal velkou část přípravy. "Domluvili jsme se s trenérem, že to takhle bude lepší," dodal Kubista.

"Mrzí mě, že nebudu moct pomoct týmu ve zbytku podzimní části sezóny. Snad se ale tímto vyřeší problémy s nosem nadobro a věřím, že na přípravu budu v pořádku," říká Vojtěch Kubista.

Brzy se uzdrav, Vojto!