Výhra s trochou štěstí, přiznal Rada

FC Zlín FK Jablonec
FORTUNA:LIGA, 11. kolo so 28. 9. 2019, 16:30

Špatná bilance Zlína s Jabloncem pokračuje i po sobotním zápase, který vyhrál Jablonec. Jak hodnotili utkání ve Zlíně trenéři Josef Csaplár a Petr Rada?

Domácí lodivod Josef Csaplár byl z další domácí porážky pořádně rozmrzelý. „Jsem smutný a zklamaný, ani né zas tak naštvaný. Mrzí mě za lidi a za fanoušky, že takové utkání nedokážeme dovést do bodového zisku. Zápasu by určitě slušel nějaký ten bod. Nám se to dnes bohužel nepovedlo, protože jsme neměli kvalitu v pokutovém území. Přitom šance jsme tam měli. Musíme dál pracovat, já ve svém mužstvu vidím stále dobře položený základ,“ nepanikařil po sobotní porážce trenér Zlína.

Jablonecký kouč Petr Rada měl z druhé letošní kalendářní výhry na hřišti soupeře radost. „Vstoupili jsme do toho dobře. Byli jsme aktivní, dostali jsme se do vedení trochu šťastnou brankou s tečí. To nás malinko uklidnilo. Do druhé půle jsem hráče upozorňoval, že domácí půjdou za obratem a do hry šli postupně vysocí hráči. My jsme minule ztratili dva body s Olomoucí a já jsem hráčům říkal, že si ty body tady chceme vzít zpátky. Hráči to dneska odmakali, ale musíme přidat větší fotbalovost. Dnes nám pomohli v defenzívě Jovović i Sýkora, plnili si své defenzivní věci. I vlasta Hrubý dost vybíhal, což nám pomohlo při centrovaných balonech na vysoké hráče. Domácí hráli dobrý fotbal. Je to pro nás trochu šťastné vítězství. Vítězství venku už jsme potřebovali. Máme tři body i s trochou štěstí. Domácí nás hlavně v poslední dvacetiminutovce hodně zatlačili,“ přiznal náš kouč.

Jablonec se v závěru dostal pod tlak domácích, který ale přečkal bez úhony. „Bylo to postavením domácích. Snažili jsme se na to reagovat postově, dali jsme do hry Kubistu i Hamalainena. Byli jsme až moc zatáhnutí. Doležal měl od včerejška střevní problémy, ale své si odvedl. Potřebovali jsme bránit vysoké hráče Poznara, Wágnera a další. Zlín hrál velice dobře a dostal nás v domácím prostředí pod tlak. Uhráli jsme to někdy i s trochou štěstí, ale tři body jsou pro mě rozhodující,“ zakončil hodnocení zápasu kouč vítězného celku z Jablonce.