Mládež
1
březen
2018

Žáci byli na soustředění v Portugalsku


Žáci FK Jablonec U15 a U13 podnikli v rámci zimní přípravy herní soustředění v Portugalsku. Pod vedením trenérů starších žáků Jana Kozderky a Luboše Pumrleho a trenérů mladších žáků Stanislava Bejdy a Heřmana Kubína vyrazili v pátek 16. února v dopoledních hodinách z Jablonce.

Z Jablonce jsme vyjeli autobusem do Drážďan, kde jsme navštívili fotbalový stadion, Deutsches Hygiene-Museum a Zwinger. Pak jsme pokračovali dále do Berlína, odkud jsme v podvečerních hodinách odlétali do Porta. V Portu jsme přistáli ve 22:30 a přesunuli se na hotel.

V sobotu čekalo v 10:00 kategorii U15 utkání s SC Braga, které se hrálo v jejich nové mládežnické akademii. Domácí byli technicky i fyzicky velmi vyspělí a prezentovali se kombinačním fotbalem. Utkání jsme prohráli 6:2 (3:1), kdy první naši branku vstřelil David Řezníček po přihrávkách Michala Halásze a Michala Černáka. O druhý zářez do skóre se postaral střelou k zadní tyči Michal Černák po akci Kryštofa Hampla a Filipa Skalického.

Kategorie U13 měla dopoledne volnější program, který využila k aklimatizaci a lehčímu dopolednímu tréninku. V 16:30 nastoupili kluci k utkání s CF Serzedo. V prvním poločase se kluci srovnávali s fyzicky vyspělým soupeřem a inkasovali 4 branky. Ve druhém poločase se hra našich kluků zlepšila a dokázali po brankách Tondy Malého, Standy Bejdy a Benjamina Finnimoreho snížit na konečných 4:3 pro domácí.

V neděli nás čekal pestrý program. V dopoledních hodinách jsme vyrazili do centra Porta a za příjemného počasí navštívili místní památky. Odpoledne čekal obě kategorie nejlepší domácí klub FC Porto. Ve 14:30 nastoupili kluci z U13 k utkání ve Vitalis Parku k velmi těžkému utkání. Kvalita, fyzická vyspělost a držení míče bylo na straně domácích, kluci statečně bojovali, ale domácí nakonec zvítězili 7:0 (3:0). Kategorie U15 nastoupila k utkání hned po mladších spoluhráčích. Základní jedenáctka domácích byla až na levého obránce fyzicky hodně vyspělá. Kluci podali v prvním poločase velmi dobrý organizovaný výkon pod vedením Jáchyma Jelínka. Domácí byli silnější na míči, a pokud o něj přišli, vytvářeli na naše kluky obrovský tlak. V 10. a 11. minutě jsme inkasovali 2 slepené góly. Ve 20. minutě jsme snížili po akci Šimona Drdy, kterou zakončil střelou na zadní tyč Martin Svrček. O 5 minut déle jsme předvedli naší nejhezčí akci utkání, ale v koncovce Jáchym Šťovíček smolně trefil brankáře. Ve 33. minutě jsme inkasovali potřetí. Ve druhém poločase jsme se dostali více do hry. V 50. a 60.minutě jsme obdrželi další 2 góly. V 65. minutě zastavili domácí individuální akci Kryštofa Hampla před pokutovým územím faulem a standardní situaci proměnil Michal Černák. V poslední minutě jsme inkasovali po hloupé chybě naposledy a utkání skončilo 6:2.

Ihned po utkání jsme se přesunuli na domácí stánek Estádio do Dragao, kde nás čekalo utkání Primeira Ligy mezi domácím FC Porto a Rio Ave FC. Úžasná atmosféra cca 42000 fanoušků nás okamžitě vtáhla do utkání, které jsme si opravdu užili. Domácí zvítězili 5:0 a všichni jsme se zapojili do fandění, vyvolávání střelců branek a mexických vln.

V pondělí dopoledne nás čekal výlet k oceánu a regenerace v osvěžující vodě. Ve 14:45 vyrazila dvojice brankářů U15 Jaroslav Kochánek a Vojtěch Reiner v doprovodu trenérů vlakem do SC Braga, kam je pozvali místní trenéři na brankářský trénink. V odpoledních hodinách nastoupili mladší žáci U13 k poslednímu a jejich nejlepšímu utkání v mládežnickém centru SC Braga. Naši kluci zaskočili domácí tým aktivní hrou a po dvou neproměněných šancích dostal náš tým do vedení Vojta Werani. Poločas skončil tedy 0:1 pro naše kluky. Domácí do druhého poločasu nasadili novou jedenáctku, zrychlili hru a zlepšili přechodovou fázi. Pro naše borce to byl třetí zápas ve třech dnech a realizační tým musel smeknout před tím, jak se kluci s únavou poprali a dokázali domácí potrápit. Bohužel naše další šance jsme už neproměnili a domácí byli v koncovce efektivnější a nakonec zvítězili 3:1.

V předposlední den herního soustředění jsme dopoledne podruhé vyrazili na Estádio do Dragao, kde nás čekala prohlídka stadionu a musea FC Porto. Klub prezentoval svojí historii a trofeje v obrovských a nádherných prostorách stadionu. Kluci nakoukli do VIP lóže, kabiny hostí, klubového autobusu, prohlédli si všechny domácí i evropské trofeje a mohli si zapózovat s nejlepší jedenáctkou v historii klubu. Odpoledne čekal starší žáky U15 poslední soupeř UD Oliveirense. V prvním poločase se hrálo vyrovnané utkání, kdy si domácí vytvořili 5 šancí a naši hráči 4 šance, ale ani jeden tým nedokázal skórovat. Ve 48. minutě se do vedení dostali domácí. V 60. minutě potrestali místní kluci chybu naší obrany podruhé. Kluci nesvěsili hlavy a o minutu déle snížil pumelicí Jarda Kochánek. Naši kluci chtěli utkání dotáhnout, ale domácí nám nedali nic zadarmo. Posledních deset minut tak bylo velice hektických, se spoustou tvrdých zákroků a došlo i na menší strkanici. Po posledním hvizdu rozhodčího se atmosféra uklidnila a za stavu 2:1 pro domácí jsme si podali ruce a trochu smutně po těsné prohře opustili domácí stadion.

Poslední dopoledne v Portu jsme věnovali kratší návštěvě centra a přesunu na letiště. V 19:45 jsme v pořádku přistáli v Berlíně a autobusem se přesunuli do Jablonce.

Srovnání se špičkovými týmy z Portugalska bylo pro všechny zúčastněné velice přínosné a obohacující. Za podporu děkujeme našemu klubu FK Jablonec. Velké poděkování patří za podporu manželům Drdovým, paní Sýkorové za úžasnou spolupráci při zařizování letenek ve spolupráci s FIRO-tour a.s. a naší partnerské základní škole Mozartova, ze které se herního soustředění zúčastnilo 17 žáků - fotbalistů. Za podporu během celého soustředění děkujeme vedoucímu Jardovi Chropůvkovi, nejhlasitějšímu fanouškovi panu Malému a trenérovi a kameramanovi Martinu Řezníčkovi.

Hráči, trenéři a vedoucí U 15:

Michal Černák, Šimon Drda, Michal Halász, Kryštof Hampl, Martin Chropůvka, Daniel Jandura, Jáchym Jelínek, Matěj Jodas, Jaroslav Kochánek, Vojtěch Linhart, Evžen Malý, Vojtěch Reiner, Tomáš Ryml, David Řezníček, Filip Skalický, Martin Svrček, Jáchym Šťovíček, Marek Wagenknecht

Jan Kozderka, Luboš Pumrle a Jaroslav Chropůvka

Hráči a trenéři U 13:

Stanislav Bejda, Igor Beňák, Matěj Bjaček, Vladimír Bureš, Tomáš Cvrek, Benjamin Finnimore, Jakub Gaši, Marek Havlíček, Tadeáš Husenica, Martin Chlum, Matěj Kubín, Antonín Malý, Adrián Nagy, Vojtěch Sýkora, Jan Štefan, Vojtěch Vorel, Vojtěch Werani

Stanislav Bejda a Heřman Kubín

Jan Kozderka

Fotogalerie


Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS

© 2014 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.