Aktualita
3
leden
2021

Záložník Tomáš Smejkal posilou Jablonce!


Do Jablonce přestupuje 22letý záložník Tomáš Smejkal. Na sever Čech přichází z druholigové Vysočiny Jihlava.

Kreativní záložník, kterému nejvíce sedí post na pravém křídle, dnes podepsal na Střelnici smlouvu na tři a půl roku! Nová akvizice se hned zítra připojí k týmu trenéra Petra Rady na prvním srazu v novém roce 2021.

„Ze strany Jablonce jsem cítil největší zájem, protože pan Pelta mne oslovil hned po skončení podzimní části druhé ligy. Zásadní však byla moje touha konečně se v kariéře posunout výše, do nejvyšší soutěže. Nejen podle mne už bylo na čase. Velmi se na jabloneckou výzvu těším, přičemž je mi jasné, že prosazení se do sestavy bude extrémně těžké. Záleží jenom na mně, na mém přístupu a práci. Motivací pro mne je, že stejnou jabloneckou cestou do velkého fotbalu vykročili mí jihlavští předchůdci Lukáš Masopust a Honza Kopic,“ uvedl Tomáš Smejkal, který se v kádru kouče Petra Rady sejde s dalšími bývalými hráči FC Vysočina – Janem Hanušem, Liborem Holíkem a jihlavským odchovancem Davidem Štěpánkem. Tomáš Smejkal bude v Jablonci nosit dres s číslem 14.

Tomáš Smejkal začínal s fotbalem na Brněnsku v žákovském věku, do Jihlavy se přesunul na podzim roku 2013. Na Vysočině se postupně přes juniorku vypracoval do tehdy ještě prvoligového kádru, kde dostal v prosinci 2017 zatím první minuty na ligové scéně. Na začátku roku 2019 ale odešel po zranění na hostování do Líšně, kde se mu pod koučem Machálkem začalo nebývale dařit a přispěl k postupu brněnského týmu do druhé ligy. V létě 2019 se do Jihlavy vrátil, a i zde obstál svými kvalitními výkony. V podzimní části druholigové soutěže zaujal svou produktivitou se čtyřmi vstřelenými góly a dalšími devíti gólovými přihrávkami. Dnes 22letý krajní záložník Smejkal je zároveň členem širšího kádru reprezentace do 21 let.

Tomáš Smejkal

  • datum narození 07. 07.1998
  • záložník
  • váha 68 kg
  • výška 176 cm

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.