Aktualita
3
leden
2022

Změny v realizačním týmu áčka Jablonce


V pondělí 3. ledna odstartovala zimní příprava na jarní část soutěžního ročníku. S novým rokem přichází do realizačního týmu ligového áčka také jedna nová tvář, kterou však fanoušci Jablonce velmi dobře znají.

Novým asistentem trenéra Petra Rady se stal bývalý hráč Jablonce Tomáš Čížek. Ve funkci tak doplní dalšího bývalého hráče Jablonce asistenta Jiřího Vágnera. Tomáš Čížek bude také zastávat funkci vedoucího mužstva. Dosavadní asistent Zdeněk Klucký, který má také velký podíl na našich ligových umístěních z posledních let, se vrací k výchově talentů v naší mládeži, jako tomu bylo před jeho nástupem k ligovému A týmu. 

"Mám pomáhat jako asistent trenéra a vypomáhat i jako vedoucí týmu, což bude prakticky něco podobného, jako jsem dělal v béčku. Tady to bude ve větší míře, co se týče organizace, protože u ligového týmu je to složitější. Určitě se na to těším, je to pro mě krok dopředu. Věřím tomu, že budu nápomocný tomu, abychom se zvedli a začali stoupat tabulkou nahoru," říká ke své nové roli Tomáš Čížek, který v české lize oblékal mimo jabloneckého také dresy Sparty Praha nebo Bohemians Praha 1905. V zahraničí nabral bohaté zkušenosti v ruské lize.

Z kádru Jablonce krátce po konci podzimní části odešel útočník Tomáš Čvančara, jemuž byl umožněn přestup do Sparty Praha. Svými výkony v podzimní části ČFL si o pozvánku do přípravy A týmu řekl nově také záložník David Nykrín, který doplní další hráče B týmu Vojtěcha Weraniho a Michala Černáka, kteří byli hodně vidět na podzim nejen ve třetí lize, ale také v mládežnických reprezentacích ČR.

Do přípravy se také zapojí lotyšský reprezentační útočník Dāvis Ikaunieks, který se chce porvat o místo v A týmu Jablonce pro jarní část FORTUNA:LIGY a poháru MOL Cup. Naposledy byl na hostování v Lotyšsku v FK Liepaja, kde působil také další bývalý hráč Jablonce Valerijs Šabala. Úvod zimní přípravy zmešká záložník David Houska, který doléčuje lehčí svalové zranění. 

Rozpis zápasů v zimní přípravě

Zimní Tipsport liga - skupina A Horní Počernice

8. 1. 2022 13:00

FK Jablonec - FK Dukla Praha

11. 1. 2022 10:30

FK Jablonec - AC Sparta Praha B

15. 1. 2022 10:30

Bohemians Praha 1905 - FK Jablonec

Soustředění Španělsko (17. - 27. 1. 2022)

Přesný termín je v jednání

FK Jablonec - FC Winterthur (Švýcarsko, 2. liga)

22. 1. 2022 15:30

FK Jablonec - FK Rostov (Rusko, 1. liga)

26. 1. 2022 15:30

FK Jablonec - FK Bodø/Glimt (Norsko, 1. liga)

Kádr FK Jablonec pro zimní přípravu 2022 

Stav k 3. lednu 2022

Brankáři

Jan HANUŠ, Vlastimil HRUBÝ, Tomáš VAJNER

Obránci

Patrik HAITL, Libor HOLÍK, Jan KROB, Jakub MARTINEC, Michal SURZYN, David ŠTĚPÁNEK, Jaroslav ZELENÝ

Záložníci

Michal ČERNÁK, David HOUSKA, Tomáš HÜBSCHMAN, Miloš KRATOCHVÍL, Vojtěch KUBISTA, Tomáš MALÍNSKÝ, David NYKRÍN, Václav PILAŘ, Dominik PLEŠTIL, Jakub POVAŽANEC, Tomáš SMEJKAL, Antonín VANÍČEK, Vojtěch WERANI

Útočníci

Ali-Abubakar TORFIQ, Martin DOLEŽAL, Dāvis IKAUNIEKS, Martin NEŠPOR

Související zprávy


Sdílej


Výhody registrace

  1. Pravidelný newsletter do emailu. Už vám nikdy nic podstatného neunikne!
  2. Přístup do diskuzního fóra.
  3. Možnost klást dotazy vedení klubu.
  4. Účast ve speciálních soutěžích o ceny (pouze pro registrované).
Registrace zde

Facebook

Twitter


O webu | GDPR | Kontakt | RSS | Nastavení cookies

© 2014-2022 FK Jablonec. Všechna práva vyhrazena.