Ondřej Mihálik
66’
Michal Trávník
71’

Naši fotbalisté zvládli i druhý domácí zápas v tomto týdnu. V neděli si připsali další tři body po jednoznačném vítězství 5:0 nad Vysočinou Jihlava.

Jablonecký kouč Zdeněk Klucký dal také v druhém zápase na domácí půdě příležitost stejné základní sestavě. První náznak šance si vypracovali hráči soupeře, mezi tři tyče šla ale jako první slabá střela Hanouska na druhé straně. Brankář Valeš poté zkrotil ve své náruči tvrdý projektil z kopačky exjabloneckého Zoubeleho. Domácí s přibývajícím časem získávali územní převahu a postupně přicházely šance. Hrálo se na promočeném trávníku za vydatného deště, který místy přecházel ve sněžení. Po čtvrthodině hry sklepl hlavou míč Zreľák k Benešovi, ten ale z první přestřelil břevno Hanušovy branky. Tleskalo se Pospíšilovi, který prolétl vápnem soupeře jako vítr, s míčem se ale dostal z ideálního úhlu až k brankové čáře, přihrávku na první tyči umístil ale číhající Mehanović těsně vedle branky. V další pohledné akci zacentroval poblíž rohového praporku šajtlí Pospíšil, i tentokrát našel přesně hlavu volného Mehanoviće, ten ale trestuhodně minul jihlavskou svatyni. Domácím vycházela především kombinace na levé straně, odtud letěl centr také ve 34. minutě od Zeleného, míč prolétl až k Jankovićovi a ten orazítkoval tyč soupeřovy branky. Jablonecký tlak gradoval a vyústil góly v závěru poločasu. Ve 38. minutě centr Jankoviće z pravé strany našel nečekaně na hrotu hlavu vysunutého stopera Beneše a ten rozradostněl jablonecký stadion poprvé. Pak si domácí diváci zhluboka vydechli, když střela Zoubeleho proletěla těsně vedle Valešovy tyče. Hned vzápětí se dostala před jihlavského brankáře hned trojice našich hráčů, Pospíšil ale ztroskotal na vybíhajícím Hanušovi. Jablonecké to ale nemuselo dlouho mrzet, Mehanovićův centr od rohového praporku trkl hlavou k tyči tři minuty před poločasem útočník Zreľák a připsal si svou první branku v jabloneckém dresu.

Začátek druhé půle byl vyrovnaný, až v 57. minutě na kluzkém trávníku podklouzl na vlastní polovině jihlavský Mišůn, míče se zmocnil Zreľák a táhlou střelou k levé tyči přidal svou druhou a celkově třetí jabloneckou branku. Hosté navíc museli nuceně střídat, zraněného Mišůna musel kouč Bílek vystřídat. Obrana Vysočiny chybovala brzy znovu, Mehanović se ale dostal příliš blízko brankáři, který mu dobře zmenšil střelecký úhel a střelu vyrazil.

V 66. minutě viděla Střelnice další parádu, Mehanović přihrál ideálně do rozhozené obrany Mihalíkovi, který byl sotva minutu na hřišti a parádní střelou zvýšil už na 4:0. Za čtyři minuty Mehanović vyslal uličkou až před brankáře Trávníka, ten poslal míč mezi nohy smutného brankáře Hanuše popáté.

Jablonečtí dále neměli dost, na podmáčeném terénu se nebáli nebezpečných skluzů a snažili se přidat další braky. Z úhlu pálil jen do boční sítě Masopust, technický lob Pospíšila skončil nad brankou. Pospíšilovi dnes nebyl gól prostě přán, hned ve dvojí šanci ho během jedná akce senzačně vychytal gólman Hanuš. Strážce branky Vysočiny nedopřál gólovou radost ani Masopustovi.

Hosté přeci jen mohli snížit deset minut před koncem, střelu střídajícího Novotného zneškodnil dobrým vyběhnutím brankář Valeš. V závěru zápasu se po dlouhém zranění za ovací dostal na trávník rekonvalescent Marek Kysela. Střelnice doznala svého jména a diváci si užili vysoké pětibrankové vítězství.