1
0

Štěpán Krunert
10’

Teplice mají v nové sezoně první body do tabulky a první vítězství v nové sezoně. V nedělním utkání na Stínadlech totiž dokázali porazit náš Jablonec 1:0. O jedinou branku utkání se postaral teplický Krunert.

Jablonečtí fotbalisté neměli po čtvrtečním poháru v Glasgow příliš času, rychle museli zregenerovat po náročném cestování a připravit se na duel v Teplicích. Trenér Rada vyslal na pažit v lázeňském městě totožnou základní jedenáctku jako v lize proti Bohemians, oproti Celticu se tedy prostřídal jediný post a to pravý záložník, tentokrát ho hrál Malinský, Pleštil dostal volno a na soupisce chyběl úplně.

V úvodní minutě se otočil kolem svého strážce Doležal, ale jeho střelecký pokus neprošel na domácí branku. Po faulu na Kratochvíla zahrávali Jablonečtí zajímavou standardní situaci, ale Houska z 19 metrů nebyl příliš přesný. Po deseti minutách hry však poprvé zahrozily Teplice a hned z toho bylo jejich vedení, po naší levé straně utekl Mareš, poslal do vápna přesně mezi naše stopery balon na Krunerta, který ve skluzu rozvlnil síť. Záhy se sice zvedl praporek pomezního signalizující ofsajd, který byl ale po konzultaci s VAR odvolán a Teplice vedly – 1:0.

Náš tým působil rozháraně, nedařila se kombinace a hráči dost kazili. Střelecké pokusy Považance a Housky brankáře Čtvrtečku mohly nechat v klidu. Severočeši sice měli míč více na kopačkách, ale ve 35. minutě z ničeho nic znovu vynikly Teplice, po průniku Moulise přistál odražený míč u Chlumeckého, jeho zakončení naštěstí srazil mimo tyče stoper Kubista.

Na chabou produktivitu naší ofenzívy se už nemohl dívat stoper Zelený a tak zkusil překvapit lobem z vlastní poloviny teplického brankáře, jeho dalekonosnému pokusu moc nechybělo, míč se zatřepetal na horní síťce! Tečku za prvním poločasem udělal po centru Pilaře Kratochvíl, jeho hlavička ale vzdálenější tyč minula o několik decimetrů.

Trenér Rada o poločase dvakrát vystřídal, místo Doležala a Považance nastoupili Čvančara a Martinec. První z brankářů byl v permanenci opět jablonecký Hanuš, zblízka stačil vyrazit mimo své tyče zakončení Mareše. Před teplickou brankou vznikl zmatek po nepřesné hlavičce Martince a dotírání Čvančary, víc než rohový kop ale Jablonečtí nezískali. V 64. minutě se Čvančara skvěle uvolnil kolem Chlumeckého, ale střelu ke vzdálenější tyči stačil teplický strážce branky vyrazit! Po našem rohovém kopu se míč odrazil na přední tyč i ke Kratochvílovi, jenže ten rozvlnil jen boční síť Čtvrtečkovy branky. Jablonec se dál nemohl za domácí obrany prosadit, ale musel si dávat pozor i na brejkové situace, tak jako v 73. minutě když Chlumecký vysunul za stopery Moulise, Hanuš ve spolupráci se Zeleným ale dokázali míč včas dostat do bezpečí.

Čtvrt hodiny před koncem byl náš tým blízko vyrovnání, Malinský našel přihrávkou na malém vápně Pilaře, ten ale z první přestřelil břevno! Metr vedle Čtvrtečkovy tyče pálil i střídající Smejkal.

Rozháraná a rozkouskovaná hra v závěru svědčila domácím, kteří se radují z prvních bodů a prvního vítězství nové sezony.