10’
30’
Emil Tischler

Trenér Rada udělal oproti debaklu v Plzni jedinou změnu v základní jedenáctce, na pravém kraji zálohy dostal tentokrát přednost před Malínským Pleštil.

Souboj týmů, kterým se v lize nedaří, začal opatrně z obou stran. Pardubičtí fotbalisté zahrozili tečovanou střelou Lopese, která skončila rohovým kopem. Domácí poprvé vyzkoušeli připravenost brankáře Boháče po zakončení Čvančary k tyči. V desáté minutě se však Jablonci povedla krásná akce, Čvančara si vtipně narazil před vápnem s parťákem Doležalem, ten mu balon vrátil patičkou, Čvančara následně prostřelil brankáře Pardubic a vystřelil Jablonci vedení 1:0!

O tři minuty později přišla další svižná akcie domácích barev, Považanec vysunul na pravé straně za obranu nabíhajícího Pleštila, jeho přízemní přihrávku ve vápně poslal v pádu nad břevno Doležal!

Poté hra upadla znovu do průměru. Světlý moment přinesla až standardní situace Kroba, kterou umístil Kratochvíl na první tyči metr nad břevno. Pardubice se dočkaly vyrovnání přesně s půlhodinou hrací doby, Kubista odvrátil balon hlavou jen před pokutové území, kde střelu Tischlera tečoval nešťastně Holík přesně k tyči vlastní branky – 1:1.

Ve 36. minutě přenesl Pilař míč na opačnou stranu vápna na zcela volného Kroba, který pálil z voleje, ale Boháč stačil míč na brankové čáře vyrazit! Do poločasu už stačil napálit odražený balon vysoko nad pardubickou svatyni stoper Kubista.

Pět minut po změně stran bylo před hostující brankou pořádně rušno, nejdříve vysunul do rychlého brejku Čvančara Pleštila, ten ale ve výborné pozici nastřelil jen brankáře Boháče. Akce pokračovala, do vápna tentokrát letěl dobrý centr, který hlavičkoval na branku Čvančara, Boháč se ale dalším reflexivním zákrokem podržel své barvy! Na opačné straně nebyl vůbec daleko vedoucí brance hostí po přihrávce od Černého Toml. V 62. minutě dával do vápna soupeře centr Pleštil, Doležal sice míč do branky neumístil, míč se ale odrazil k volnému Pilařovi, který ale v další tutovce brankáře opět neprostřelil! V další akci vystihl rozehrávku Pardubic Kratochvíl, v přečíslení ale na jeho centr těsně nedosáhl nabíhající Pleštil. Záhy znovu zahrozily i východočeši, po centru Berana dostal příliš prostoru Lopes, naštěstí pro nás ale hlavou zamířil nad jablonecké břevno. Dvacet minut před koncem mohl rozhodnout po Pilařově centru na zadní tyči číhající Doležal, ale míč uklidil těsně vedle tyče! Čas utíkal jako voda a na jablonecké kopačky se vkrádala čím dál větší nervozita.

Deset minut před koncem vyběhl na hřiště i střídající Malínský a jen po pár sekundách na hřišti se odvážil z dobrých pětatřiceti metrů přelobovat brankáře, jeho dalekonosný pokus zastavilo břevno!

Neurovnaná hra z obou stran už více šancí nepřinesla a tak zápas skončil remízou. Série obou trápících se týmů tak nadále pokračují, Pardubice čekají na vítězství už osm zápasů, Jablonec pět.