FORTUNA:LIGA, 16. kolo

FK Mladá Boleslav

51’
Michal Hlavatý

Čekání na jabloneckou výhru se dál protahuje. Naši fotbalisté dnes na Střelnici zahazovali šance především v prvním poločase, o exportu bodů a výhře Jarolímova celku rozhodl v druhé půli mladoboleslavský Hlavatý.

V nedělním ligovém utkání s Mladou Boleslaví chyběli trenérovi ze zdravotních důvodů Surzyn, Pleštil a Torfiq. Naopak po uzdravení se do sestavy vrátil stoper Martinec. V útoku dal kouč Rada přednost Doležalovi před Čvančarou. Hostům na Střelnici scházel kanonýr Škoda.

Na čerstvě zasněženém jabloneckém stadionu se začalo šancemi na obou stranách. Po čtyřech minutách hry se před vápnem Boleslavi šikovně uvolnil Pilař, k naší smůle ale rozezvonil jen tyčku hostující branky! Ještě ve stejné minutě zápasu ale měli šanci i hosté, z úhlu pálil Preiser, brankář Hanuš jeho střelu stačil vyrazit jen ke Skalákovi, jeho zakončení zblokovat obránce Krob. Poté to po autovém vhazování zkoušel šikovnou technickou střelou Hlavatý, míč z jeho kopačky se snesl necelý metr vedle Hanušovy tyče. Na opačné straně hřiště roztleskal domácí diváky středopolař Houska, ten napřáhl k zajímavé střele před vápnem a cíl minul těsně jen díky tomu, že dal míči opačnou faleš. Další střelecký pokus obstaral domácí Pilař, ale Šeda stačil míč u tyče vyrazit na roh. Pilař byl znovu v permanenci po dvaceti minutách hry, tentokrát hlavičkoval na branku Malínského centr, ale mladoboleslavský brankář stačil míč zachytit na brankové čáře! Domácí příznivci se znovu drželi za hlavy, když Holík sklepl míč hlavou ve vápně k Doležalovi, křížná střela jabloneckého útočníka však těsně minula vzdálenější tyčku. Po půlhodině hry skvěle prostrčil míč kolmicí Malínský na Doležala, toho ale znovu vychytal skvělý Šeda! Ve 38. minutě prchnul na naší pravé straně Preisler, ve vápně pálil z voleje Hlavatý, ale Jablonec znovu zachránil Krob, který srazil jeho gólové zakončení. V mlze se hrálo svižně až do závěrečného hvizdu prvního poločasu.

Na začátku druhé půle lapil Hanuš zakončení Ewertonovi. Ve 48. minutě bylo srovnáno na tyče, z penaltového puntíku trefil brankovou konstrukci tentokrát hostující Hlavatý. V 50. minutě posadil Ewerton míč na malé vápno přesně na hlavu trestuhodně neobsazeného Hlavatého, jeho hlavičku ještě stačil na brankové čáře Hanuš vyrazit, ale na dorážku stejného hráče pod břevno už byl krátký – 0:1!

V dalším zakončení střídající Ladra vyprášil rukavice brankáře Hanuše. Tutovku na vyrovnání připravil Malínský Doležalovi, ten ale v dobré pozici zvolil jen slabou střelu, která nemohla Šedu překvapit. Jablonec se pomalu dostával do křeče, trenér Rada vyslal na plac s ofenzivními pokyny ještě Kubistu a Čvančaru, šance ale dál nepřicházely.

Až čtvrt hodiny před koncem po centru z pravé strany hlavičkoval nebezpečně koníčkem o zem Kubista, míč ale těsně přeskočil břevno mladoboleslavské branky. Domácí se dál tlačili alespoň za vyrovnáním. Krob se položil do skákavého balonu, ale prudkou střelou branku netrefil. Střelecký pokus Považance Šeda raději vyboxoval. Hosté mohli osm minut před koncem z brejku odskočit na dvoubrankový rozdíl, ale Kadlec v pádu zamířil těsně vedle naší branky.

Hosté z Mladé Boleslavi už si závěr zápasu pohlídali a ze Střelnice si vezou těsnou jednobrankovou výhru. Jablonec musí zkousnout další bolestivou domácí ztrátu, na vítězství čeká už devět ligových zápasů!

FK Jablonec

B 1 Hanuš