21’
Jan Fortelný
71’
Alois Hyčka

Teplice berou podruhé v sezoně výhru nad Jabloncem. Radův tým opět nedokázal skórovat, Teplice skorovaly v každém z poločasů a prozdržovaly se na Střelnici k dvoubrankové výhře.

V posledním domácím klání roku 2021 proti Teplicím musel kouč Rada poskládat sestavu bez vykartovaných krajů Pilaře, Malínského a nemocného rekonvalescenta Pleštila. Do sestavy se naopak vrátil na levý kraj obrany Krob a před něj se posunul Surzyn. Ve středu zálohy hrál místo Hübschmana Považanec, na pravé straně středové formace dostal příležitost Vaníček a v útoku vystřídal Čvančaru Doležal.

Hned v úvodní minutě se dostal k odraženému balonu na hranici velkého vápna Surzyn, ale Tepličtí jeho zakončení na branku nepustili. Poté dal Kratochvíl dobrou průnikovou přihrávku na zabíhajícího Vaníčka, ten si míč navedl před vápno, ale Grigar mu umístěnou střelu k tyči stačil vyrazit.

Tepličtí hrozili z brejků a hodně se zlobili na hlavního rozhodčího po čtvrthodině hry, když neponechal výhodu jejich útoku, který táhl Mareš a pískl faul ve středu hřiště. V 21. minutě se však žlutomodří radovali z branky, Knapík vyslal do šance Fortelného, ten dostal v našem vápně neuvěřitelně prostoru a pravačkou obstřelil Hanuše a poslal Teplice na Střelnici do vedení – 0:1.

Autor vedoucí branky Fortelný se znovu dostal před naši bránu po půlhodině hry, kdy rozhodčí pustili hraniční ofsajdovou situaci, ale domácí tentokrát zachránil dobrým obranným zákrokem stoper Martinec. Jablonec si poté vytvořil dobré přečíslení, jenže Kratochvíl jej zazdil doslova žalostnou přihrávkou na zcela volného Surzyna. Nervozita se lepila na jablonecké kopačky, zjevné to bylo například, když brankář Hanuš pokazil jednoduchou rozehrávku na Považance, která skončila v autu. Náznak šance si Radův tým vypracoval až v samém závěru prvního poločasu, po Kratochvílově centru ale Doležal míč prodloužil hlavou jen metr vedle vzdálenější teplické tyče.

Do druhého poločasu kouč Rada přeskupil řady a vyslal na trávník i druhého útočníka Čvančaru na úkor obránce Kroba. Tři minuty po změně stran vyplašil hostující Shejbal vlastního brankáře Grigara, míč však skončil těsně mimo teplické tyče. Skláři využívali každý moment ke zdržení hry a přispívaly k tomu i nepřesné výroky hlavního rozhodčího Petříka. V 56. minutě rozjel dobrou kombinační akci střídající Čvančara, zblízka pálil Houska, ale jen do rukavic brankáře Grigara. Těsně vedle hostující branky skončil i jemně tečovaný pokus Považance ze standardní situace.

Půl hodiny před koncem zápasu okryl Surzyn levou stranu a přišel odtud nebezpečný výpad soupeře. Rezek z lajny dával na skluzujícího Ledeckého, který naštěstí míč nenasměroval do jablonecké sítě. Na opačné straně vyškrábl technický pokus Surzyna na roh brankář Grigar a po něm hlavičkoval nad břevno Kratochvíl.

V 71. minutě rozhodčí nejdříve nepostřehl faul ve středu hřiště na Housku, při dalším souboji ponechal teplickým výhodu, toho využil zkušený Rezek a posunul míč na Hyčku, který našel skulinku na přední tyči a zvýšil hostující vedení na 0:2.

Na hřiště se poté sice dostal kapitán Tomáš Hübschman, který si tak připsal jubilejní 300. ligový zápas, ale to byla po hříchu jediná pozitivní zpráva nedělního odpoledne. Teplice si dál v klidu za přihlížení rozhodčího zdržovaly a Jablonec se nemohl propracovat do jakéhokoli náznaku zakončení. V nastaveném čase po zásadu VAR ještě rozhodčí udělil červenou kartu Čvančarovi za přišlápnutí Shejbala.

Teplice navázaly na poslední domácí výhru a tři body berou také z Jablonecké Střelnice. Jablonecká ligová krize se tak dál prohloubila i po posledním domácím zápase roku 2021.