Marbella Football Center Přípravná utkání, přát.

FC Lokomotiv Moskva

1
1

Na španělském herním soustředění má za sebou náš tým druhý přípravný zápas. Jablonec v něm remizoval 1:1 s ruským Lokomotivem Moskva. První trefu v jabloneckém dresu zaznamenal útočník Jan Silný.

V druhém klání na španělském soustředění se Jablonec postavil podzimnímu účastníkovi skupiny Evropské ligy UEFA Lokomotivu Moskva. Průběžně šestý celek ruské ligy se v Marbella Football Center představil i s čerstvou českou posilou útočníkem Janem Kuchtou z pražské Slavie.

Hrálo se poměrně svižně a tvrdě. Jablonečtí předvedli po deseti minutách hry drzí průnik do vápna Malínským, toho ve vápně evidentně stáhl Jedvan, ale penalta se k nelibosti našeho týmu nepískala. Za dalších deset minut vyfasoval ve vápně úder loktem do obličeje opět Malínský, ale ani tentokrát sudí netrestal. V dobré střelecké pozici se poté zjevil Ikaunieks, jenže zvolil jen slabé zakončení, s kterým si brankář Lokomotivu hravě poradil.

Rusové se na dostřel Vajnerovy branky dostali až po půlhodině hry a vždy u toho byla právě čerstvá posila Kuchta. Ten nejdříve zakončil akci svého týmu z malého vápna mimo jablonecké tyče. Ve 31. minutě však Kuchtovi namazal špatnou rozehrávkou stoper Kubista, Kuchta byl u míče dříve než brankář Vajner, český útočník ho obešel a do prázdné branky poslal Moskvu do vedení 1:0. Jablonec nebyl v poli rozhodně horším týmem, ale opět pykal za individuální chybu.

V závěru poločasu se pěkně do centrovaného balonu položil Petrov, ale hlavou mířil naštěstí vedle. Na opačné straně zakončoval taktéž hlavou po rohovém kopu Surzyn, ale míč skončil nad břevnem branky Lokomotivu.

O poločase Rusové prostřídali většinu své jedenáctky, naopak Jablonečtí pokračovali ve stejném složení. Bez přípravy napálil odražený balon za šestnáctkou Martinec a soupeře podržel skvělým zákrokem u tyče brankář! V 62. minutě načasoval Malínský dobrou přihrávku pro útočníka Silného a ten prostřelil brankáře na 1:1!

Jablonec pokračoval v optickém tlaku, měl dostatek rohů, ale do výraznější šance se neprodral. Čtvrt hodiny před koncem rozhodčí zjevně otočili rohový kop, což komentoval náš kouč Rada a byl po druhé žluté kartě vykázán z lavičky. Jablonec mohl z utkání vytěžit i více než remízu, v závěru totiž měl ještě dvě gólovky. Nejdříve po centru z levé strany hlavičkoval pod břevno Holík, ale gólman stačil míč vyrazit! V nastaveném čase posadil míč Kratochvíl na hlavu Silného, ten však zamířil těsně vedle!

Utkání hodnotil kouč Petr Rada. „Výsledek je to dobrý po tom prvním zápase, kdy jsme prohráli. Měli jsme spoustu šancí, ale nepadá nám to tam. Je to teď naše bolest,“ žehral na slabou produktivitu náš lodivod. „Přijeli za námi ale další kluci, Kratochvíl, Hübschman i Ikaunieks a tak jsme dnes měli větší možnost to prostřídat. Kvalita soupeře byla někde jinde a spolu s tím stoupla i motivace hráčů. Odehráli jsme dobré utkání, především v druhém poločase. Zlobí nás to proměňování šancí, jen v závěru jsme měli dvě stoprocentní příležitosti Holíkem a Silným. Mohli jsme to i otočit. V druhém poločase jsme soupeře do ničeho nepustili. Jsme v přípravě, kéž bychom si to nasazení a přístup přenesli i do ligy. Máme tu excelentní hřiště. Je na nás ale ještě vidět, že jsme unavení. Necukáme z toho programu, který jsme si stanovili. Tohle je ale stále jen příprava, pro nás bude důležitý vstup do ligy,“ má jasno kouč.

Premiérovou brankou v jabloneckém dresu zaznamenal útočník Jan Silný. „Je dobře, že dal gól. Únava u něj je trochu větší, nebyl na to zvyklý, proto dnes nehrál od začátku. Potřebujeme, aby dával góly. Škoda, že nepřidal branku ještě v té devadesáté minutě,“ dodal Rada. Jeho tým čeká ve čtvrtek před odjezdem poslední přípravné utkání s Rostovem.