MOL Cup, SF

AC Sparta Praha

4
3

Do finále poháru MOL Cup postupuje po napínavé přestřelce plné zvratů Sparta Praha. V základní hrací době skončilo utkání hokejovým skore 3:3, v prodloužení pak rozhodl o postupu Pražanů Hložek.

Do pohárového klání na Spartě nemohl kvůli nemoci nastoupit exsparťan Kadlec. Původně měla nastoupit na Letné sestava s jedinou změnou oproti derby v Liberci, po odpykání disciplinárního trestu se do ní vrátil Kratochvíl na úkor Považance. Jenže po rozcvičce nemohl do zápasu nastoupit stoper Kubista, kterého narychlo nahradil v základu Štěpánek.

Na Letné se jako první osmělil náš tým, po akci Malínského na levé straně hřiště ale neměl Heča větší problém se zakončením Silného. Dobrou půlhodinu se na hřišti nic kloudného nedělo, až když Martinec při obranném zákroku nasměroval míč přesně k nohám Krejčího staršího, jehož ránu stihli Jablonečtí srazit na roh. Ve 36. minutě ale skvělým pasem ze středu hřiště našel na levé straně Pilař Malínského, kterého nechali domácí trestuhodně volného a ten do protipohybu gólmana poslal Jablonec do vedení - 0:1!

Sparta se poté tlačila více před jabloneckou branku, Hložkova střela byla sražena na roh. Přesto náš tým vedení do poločasové pauzy neudržel. V 45. minutě zkoušel poslat Dočkal kolmici za naší obranu, Malínský ale v touze odehrát míč ve skluzu, přihrál přesně na střed vápna k nohám volného Weisnera, jeho střelu ještě stihl Hanuš vyrazit, ale na dorážku exjabloneckého Čvančary už byl krátký - 1:1. Ke cti lze bývalému hráči našeho týmu přičíst alespoň fakt, že se po gólu neradoval. S naším tým však mohlo být ještě hůře, v nastavení první půle se až před brankáře dostal Pešek, ale Hanuš včasným vyběhnutím stačil jeho šanci zmařit!

Jenže remízový stav vydržel i po poločase pouhé dvě minuty. Domácí rozehráli nečekaně roh, Pešek z něj našel zcela volného Dočkala, jeho centr ve vápně napálil prudce pod břevno Krejčí mladší a Letná se rázem radovala z vedení 2:1.

Jenže na Letné se znovu měnilo skore za další dvě minuty, po trestném kopu Jablonce odražený míč napálil na branku Kratochvíl a bylo srovnáno na 2:2! Dalších pět minut se nehrálo, než si rozhodčí situaci ověřili u videa, kam nečekaně přispěchal na pomoc i pomezní rozhodčí.

Jablonec měl další šanci Silným, který zkoušel překonat sparťanského brankáře, jenže ten špičkou kopačky dokázal míč vykopnout! V 57. minutě Surzynův rohový kop přizvedl na zadní tyč kapitán Hübschman, kde nekrytý stoper Štěpánek hlavou překlopil vedení zpět na stranu Severočechů - 2:3!

Vzrušení na Letné nepřestávalo, domácí se několikrát dožadovali penalt a přezkoumání u VARu z čehož samozřejmě běsnil náš kouč Petr Rada. Vrásky na trenérově tváři přibývaly i poté, co musel nuceně střídat zraněný Pilař. Sparta byla blízko vyrovnání po přihrávce Hložka a zakončení Hancka, skvěle ale zasáhl gólman Hanuš! Poté domácí tlak trochu utichl a i Jablonec solidně zakombinoval na soupeřově polovině.

Hlavní rozhodčí nastavoval zejména kvůli prodlevám s VARem málo vídaných 11 minut! V páté minutě nastavení kopala Sparta sporný roh, nehlídaný Minčev po něm prudce hlavičkoval na branku, míč ještě konečky prstů Hanuš vytěsnil, ale pohotový Čvančara srovnal na infarktových 3:3 a šlo se do prodloužení 2 x 15 minut!

Z prodloužení uplynuly sotva dvě minuty, když se Hložek ve vápně šikovně vyhnul dvojici bránících hráčů Jablonce a prudkou střelou strhl vedení znovu na stranu Sparty – 4:3!

Jablonec mohl srovnat po trestném kopu, ale Kratochvílova teč hlavou skončila přímo v náruči brankáře Heči. Poté se krásně z otočky opřel do balonu Hložek, jeho povedená rána proletěla těsně nad jabloneckým břevnem. V druhé části prodloužení Hložek vyslal do šance střídajícího Součka, jeho střelu vyrazil Hanuš na roh a míč lapil i v dohrávaném souboji mezi dvěma Sparťany. Ve 118. minutě zápasu přišlápl Pavelka ve vápně Štěpánkovu nohu, takže se měl pískat pokutový kop. Sudí Klíma však odpískal útočný faul Štěpánka. Letenští už poté dovedli skoro stotřicetiminutový zápas do těsného vítězství a jsou prvním finalistou letošního MOL Cupu.