Jan Chramosta
66’
85’
Jiří Klíma

Jablonečtí fotbalisté nedosáhli na vítězství ani v pátém ligovém kole. Doma tentokrát nad Baníkem Ostrava vedli po penaltě Chramosty, ale hosté pět minut před koncem srovnali na konečných 1:1 zásluhou Klímy.

Také v třetím domácím utkání sáhl kouč Horejš ke změnám v sestavě. Do základní jedenáctky se vrátil po trestu za červenou kartu obránce Surzyn, na opačné straně obranné čtveřice dostal od začátku příležitost Krob. Šulc tentokrát operoval ve středu zálohy a pouze na lavičce zůstal další středopolař Houska.

Po nočních vydatných deštích se hrálo na měkkém terénu, ale už za slunečného počasí. První zahrozili hosté, s dvěma zadáky domácích si poradil kličkou hostující Klíma, ostrou přízemní přihrávku ve vápně ale stačil odehrát do bezpečí kapitán Hübschman. Po rohovém kopu Baníku hlavičkoval z malého vápna stoper Takács nad naše břevno. Jablonci se bohužel zranil záložník Polidar a tak musel kouč Horejš sáhnout ke střídání už v 21. minutě, na pažit se místo něj dostal Chramosta.

Jablonec se poprvé osmělil až po pětadvaceti minutách hry, po rohovém kopu Kroba ale neprošla na brankáře Laštůvku dobrá střela Považance a následné zakončení Surzyna se mezi tři tyče nevešlo. První přímá střela na branku se tak v zápase zrodila až po půlhodině hry, stalo se tak po parádně zahraném trestném kopu Kuzmanoviče, který mířil do jablonecké šibenice, ale Hanuš fantastickým zákrokem míč vytáhl na roh! Jablonecký brankář se ve skvělém světle předvedl i po něm, když vytáhl na další roh pokus Kaloče! Ve 37. minutě musel náš brankář znovu vyboxovat štiplavou Kaločovu střelu z úhlu. Před poločasovou pauzou si narazil před hostujícím vápnem Chramosta s Kratochvílem a jeho jedovatý pokus prosvištěl nad Laštůvkovým břevnem. I proto se odcházelo do kabin za bezbrankového stavu.

Dvě minuty po změně stran ztratil míč v útočné fázi Šulc, hosté podnikli bleskový brejk, Klíma dostal přihrávku za obránce a postupoval sám na Hanuše, snažil se ho přelobovat, ale jablonecký brankář stačil míč konečky prstů zbrzdit a míč mířící do branky stačil poté hlavou na roh poslat dobíhající Heindenreich! Na opačné straně Šulc načasoval ideální přihrávku za obránce na Chramostu, ten zkoušel zakončit ke vzdálenější tyčce, ale Laštůvka jeho úmysl přečetl a míč stačil vyrazit! Hra se v druhém poločase hodně rozhýbala a bylo se na co dívat. Tvrdou střelou vyzkoušel připravenost Hanuše opět neúnavný Kaloč. V 65. minutě rozehrál Krob standardku do vápna soupeře, kde Laštůvka fauloval Heidenreicha a rozhodčí Zelinka nařídil pokutový kop! K penaltě se postavil Chramosta a utaženou střelou nedal Laštůvkovi šanci – 1:0!

Baník se tlačil za vyrovnáním, v 73. minutě si jablonecká Střelnice zhluboka vydechla, když Buchtova střela z otočky skončila pár decimetrů vedle vzdálenější tyče Hanušovy brány! Jablonecký kouč vyztužil na závěr zápasu obranu vysokým stoperem Martincem. Druhou penaltu si na rozhodčím nevymodlil střídající Malínský. Nebezpečno ale bylo spíše před Hanušem, šest minut před koncem zazářil jablonecký gólman proti Kaločovi. Pět minut před koncem se však hosté dočkali vyrovnání, z otočky mířil přesně k tyči Klíma a vyrovnal na 1:1.

Jablonec se ani na třetí domácí pokus výhry před vlastními fanoušky nedočkal a na vítězství v nové sezoně dál čeká.