Jakub Martinec
68’
Jan Chramosta
80’

Touženého vítězství se jablonečtí fotbalisté konečně dočkali. V 8. kole FORTUNA:LIGY zdolali na Střelnici Hradec Králové 3:0 a radují se z první výhry v nové sezoně!

Trenér Horejš se v domácím zápase musel obejít bez zraněného kapitána Hübschmana, který utrpěl v minulém kole v Teplicích zlomeninu ruky. K dispozici nebyli ani disciplinárně potrestaní Jovović a Malínský. Jablonecký kouč poslal do zápasu pro hosty těžko čitelnou sestavu s rozestavení 3-5-2. Mezi stopery se poprvé objevil Akpudje.

Jablonec zahrozil hned ve 2. minutě, po pravé straně utekl všem Šulc, protáhl se i kolem brankové čáry a pak poslal skrz malé vápno prudký balon na Kroba, kterého ale skvěle vychytal brankář Reichl! Hosté odpověděli také velkou šancí jen o dvě minuty později, ale brankář Hanuš se vyznamenal proti zakončení Kubaly a dorážce Vašulína!

Na opačné straně scházela větší razance hlavičce stopera Heidenreicha po rohovém kopu. Po čtvrthodině hry zase čaroval brankář Reichl, který předvedl dobrý reflex a vyrazil Sejkovu prudkou hlavičku po ukázkovém centru Kroba!

Ve 27. minutě bylo horko před jabloneckou brankou, nejdříve Vašulín protáhl u tyče brankáře Hanuše, po následném rohovém kopu zůstal na zadní tyči trestuhodně neobsazený Kubala, ale Hanuš jeho střelu z bezprostřední blízkosti stačil vyrazit!

Střelnice se vytoužené branky dočkala pět minut po změně stran, Krob vystřelil z rohu pokutového území, brankář Reichl stihl jeho ránu vytáhnout, ale balon z bezprostřední blízkosti dorazil do sítě útočník Sejk – 1:0!

V 68. minutě prošel skvěle do vápna Šulc, obešel Kučeru, centr do vápna nedokázal odvrátit Kubala, do míče se tak opřel číhající Martinec a bombou do šibenice zvýšil na 2:0! Stoper Martinec projevil úctu ke klubu, z kterého do Jablonce přišel a svou branku neslavil.

Hradecký kouč Koubek reagoval na nepříznivý vývoj hned dvojím střídáním. Následná střela střídajícího Kodeše se naštěstí mezi jablonecké tyče nevešla. V 73. minutě na Hanuše pálil Smrž, jablonecký brankář však ztlumil jeho tvrdou střelu v náruči.

Třetí branka jabloneckých přišla deset minut před koncem zápasu, Houska poslal dobrý skákavý míč do útoku na Chramostu, ten si šikovně nechal míč skočit a lobem přes vybíhajícího brankáře Reichla zvýšil 3:0!

Horejšův tým poté dohrál utkání bez vážnějších problémů a připisuje si do tabulky první tři body za první výhru v nové sezoně!