Střelnice FORTUNA:LIGA, 25. kolo

1
0

FK Pardubice

Jablonec si připisuje čtvrté vítězství v řadě! Po reprezentační pauze udolal na Střelnici Pardubice. Zápas rozhodl dvě minuty před koncem po rohovém kopu svým dvanáctým gólem v sezoně útočník Chramosta.

S jedinou změnou v základní jedenáctce vyrukoval kouč Horejš po reprezentační pauze na Pardubice. Oproti zápasu v Brně dostal od prvních minut přednost Patrák na úkor Surzyna.

Právě Patrák byl u prvního zakončení domácích barev, pěkně přenesl míč na levou stranu na volného Polidara, který utaženou střelou k tyči protáhl brankáře Nitu. Ve 12. minutě mohli jít do vedení východočeši, rohový kop Janoška si domácí sami prodloužili na zadní tyč k neobsazenému Ichovi, jehož střelu zblízka stačil Hanuš skvěle vyrazit! Jablonec se do dalšího zakončení dostal až po zablokovaných pokusech Považance a Sejka, ty ale skončily jen rohovými kopy. Pardubičtí fotbalisté se však velmi dobře pohybovali, měli dostatek prostoru a domácím dělali nečekané problémy. Až ve 37. minutě dloubl Šulc míč za obránce na neobsazeného Považance, který ale ve vyložené šanci nezachoval chladnou hlavu a přestřelil. O chvíli později se individuální akcí zkoušel prosadit Patrák, ale ani on nebyl v zakončení přesný. V samém závěru první půle se do vysokého míče přel na hranici vápna Hlavatý, ale těžký kop netrefil ideálně a brankář Hanuš mohl zůstat klidný.

Oživit jabloneckou hru měl o poločase střídající Jovović, který nahradil Patráka. Pět minut po změně stran Chramosta na hraně ofsajdu vysunul Sejka, ten ale v zakončení přestřelil hostující břevno. Na opačné straně hřiště dostal až příliš prostoru Janošek, naštěstí však zakončil mimo tyče. V 57. minutě podržel jablonecké barvy skvělým zákrokem brankář Hanuš proti štiplavému pokusu Darmovzala! Brzy poté si to namířil do otevřené jablonecké obrany Icha a jen včasný skluz domácích obránců zabránil hrozícímu nebezpečí. V 62. minutě si Jovović narazit ve vápně se Sejkem, jenže v zakončení zklamal, když vůbec netrefil prostor branky. Před branku Pardubic si to poté namířil Chramosta, ale pod nohy mu včas skočil brankář Nita. V 66. minutě přichystal šanci Šulc, na penaltě našel Chramostu, jenže ten v záklonu pálil nad břevno. Deset minut před koncem se po kombinační akci neprosadil z otočky ani Chramosta, zakončení mu lapil u tyče Nita! V 83. minutě mohl zápas definitivně rozhodnout Chramosta, po přihrávce od Jovoviće se dostal sám až před Nitu, ale zakončil nad branku!

Když už to vypadalo na dělbu bodů, kopal v 89. minutě Jablonec rohový kop. Jovović našel ve vápně neobsazeného Chramostu, který střelou z první zamířil přesně k tyči kam Nita nedosáhl – 1:0! Jablonecký kanonýr v návalu radosti sundal dres a za svůj dvanáctý přesný zásah dostal žlutou kartu. Jablonec to ale mrzet nemuselo, připsal si důležité tři body a prodloužil svou sérii na čtyři vítězství v řadě!