České Budějovice FORTUNA:LIGA, 28. kolo

SK Dynamo Č. Budějovice

5
1

Dvě kola před koncem základní části FORTUNA:LIGY si Jablonec hodně zkomplikoval situaci po žalostném výkonu a zasloužené porážce v Českých Budějovicích 5:1.

Po remízovém derby s Libercem sáhl jablonecký lodivod David Horejš k jediné změně, Heidenreich nahradil v zahajovací jedenáctce Jovoviće.

Zápas samotný začal šancemi na obou stranách. V samém úvodu se snažil zpětnou přihrávkou vyzvat Šulc k zakončení nejlepšího jabloneckého střelce Chramostu, jenže českobudějovičtí obránci stačili míč zablokovat. Jen o chvíli později Martincův centr z pravé strany našel ve vápně zcela volného Považance, jenže tomu chybělo lepší zpracování, pak by jeho zakončení jistě nemířilo jen nad břevno. Úvodní výživnou desetiminutovku zakončili velkou šancí Jihočeši, Adediran pálil z vápna, ale Hanuš jeho projektil mířící pod břevno skvělým zákrokem vytěsnil na roh!

V 19. minutě však domácí udeřili. Po faulu Martince kopali Jihočeši před naší vápnem standardní situaci z 18 metrů, kterou Hora umístil přesně k tyči, brankář Hanuš udělal úkrok na opačnou stranu a Budějovičtí vedli 1:0!

Dynamo bylo rázem při chuti, Čermákovu střelu pod břevno vytáhl tentokrát Hanuš na roh! Ten domácí rozehráli nevšedně po zemi přes Čmelíka, jeho následný centr trkl hlavou k tyči Havel na 2:0!

Zaskočený Jablonec se zmohl jen na střelu Polidara z úhlu, kterou ale Janáček v náruči dokázal udržet. Namále měl Jablonec i ve 36. minutě, to si na centrovaný balon naskočil rybičkou Čermák a rozezvonil tyč jablonecké branky! Direkt v podobě třígólového manka dostal náš tým s vypršením řádné doby prvního poločasu, míč se v našem vápně odrazil ke Čmelíkovi, od kterého zřejmě centrovaný balon z úhlu zapadl přesně za zadní tyč překvapeného brankáře Hanuš – 3:0.

Trenér Horejš o poločase reagoval na žalostný výkon našeho týmu hned dvojím střídáním,stáhl Považance a Heidenreicha, které nahradili Surzyn a Jovović. Jenže z druhého poločasu uběhlo sotva sedm minut když domácí Čmelík po obléhání jablonecké branky poslal na malé vápno ideální centr, kde hned trojice našich hráčů neuhlídala hlavičkujícího Čoudka a domácí se radovali z vedení 4:0.

V 59. minutě kopal Jablonec rohový kop, odražený míč se dostal za vápno k Součkovi, jehož pohotová střela k tyči znamenala snížení na 4:1.

V 65. minutě stálo při Jablonci štěstí, po katastrofální rozehrávce Martince nedokázal sám obejít brankáře Hanuše Adedirana, míč se ale dostal ke Čmelíkovi, jehož zakončení dokázal Hanuš vytěsnit těsně mimo své tyče! Jablonecká brankář ze záhy zaskvěl při hlavičce Králíka. V 71. minutě oslavovaly tribuny pátou branku v naší síti, kapitán Králík vysunul útočníka Adedirana, který sám před brankářem skoroval na 5:1 s pomocí vzdálenější tyče!

Domácí poté dohrávali utkání v klidu a za potlesku tribun.

Budějovičtí fotbalisté se tak radují z nejvyšší výhry v sezoně, naopak Jablonec kouče největší porážku v letošním ročníku a komplikuje si závěr ligové sezony.