Pleštil
45’
Patrák
68’

Jablonecké béčko si připsalo první vítězství v sezóně, když porazilo Benešov 4:0. Rezerva Jablonce posílena o několik hráčů A-týmu si s chutí poradila v souboji mužstev, která v letošní sezóně ještě nezažila pocit výhry.

Nejdříve zahrozili hosté. V 8. minutě musel Surovčík vytáhnout první vynikající zákrok po centru a následné hlavičce. Ve 12. minutě šli domácí po rychlém protiútoku v přečíslení na obranu Benešova, ale Velich situaci nedokázal vyřešit. S chutí hrající Pleštil poté poslal centr na vzdálenější tyč, kde si míč zpracoval Daníček, ale jeho obstřel na vzdálenější tyč neskončil v síti. Další skvělý zákrok poté musel vytáhnout opět Surovčík po slibné šanci hostů. Dorážku na brankové čáře hasil Vošahlík.

Ve 29. minutě si po souboji Velicha s obranou hostů našel míč ve vápně Pleštil a v situaci tváří v tvář s brankářem nezaváhal - 1:0. Patrák dokázal dostávat své spoluhráče do nadějných příležitostí. Po jeho nádherné kolmici se v dobré pozici ocitl Daníček. Ten ještě hledal na vzdálenější tyči Velicha, který na balón jen těsně nedosáhl.

Ve 43. minutě vybojoval Daníček míč na kraji hřiště, následně míč potáhl do středu a dokázal před brankou hostů najít Velicha. Ten už měl snadnou situaci a zvýšil vedení na 2:0. Ještě před přestávkou další rychlý brejk přes vyběhnuvšího brankáře zakončil Pleštil a do kabin se tak odcházelo za komfortního vedení Jablonce 3:0.

V 56. minutě si po centru a hlavičce Benešova poradil s balónem jistý Surovčík. Druhý poločas se odehrával celkově v klidnějším tempu. V 64. minutě nenašel Velicha v době pozici před brankou Pleštil a obraně hostů se podařilo balón odehrát na roh. Psala se 68. minuta, když se po kombinaci středem uvolnil Patrák a střelou na bližší tyč navýšil skóre na 4:0. V 74. minutě si Pleštil poradil s několika hráči hostů a dostal se i ke střele, která však skončila na břevnem. Po prostřídání několika hráčů se již spíše kontroloval výsledek. Zajímavému výkonu naší rezervy a především první výhře v sezóně přihlíželo 168 diváků.

Sestava FK Jablonec B: Surovčík - Černák, Vošahlík, Zárybnický (89. Chládek), Souček - Pleštil (79. Nykrín), Rozkovec, Podzimek, Patrák (69. Stibor), Daníček (79. Breda) - Velich (89. Linhart)